Otwarcie ul. Europejskiej już niebawem

Pruszków

Jedna z najbardziej wyczekiwanych ulic dla mieszkańców Żbikowa i Gąsina niebawem zostanie otwarta. Od września kierowcy pojadą ul. Europejską.

Nowy układ drogowy ma rozładować korki, tworzące się w godzinach szczytu na ul. Waryńskiego, Batalionów Chłopskich i Łączniczek AK. Umożliwi także szybszy dojazd do węzła autostradowego, zwłaszcza mieszkańcom Gąsina. Ul. Europejska (roboczo nazywana Nowoinżynierską) połączy ul. Promyka z Poznańską i ul. 3 Maja. Inwestycja wymagała także budowy nowego mostu na Utracie.

Całkowity koszt inwestycji to ponad 17,7 mln zł. Na realizację zadania Miasto Pruszków w grudniu 2022 roku pozyskało dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w wysokości prawie 5,5 mln zł. Łączna długość wybudowanych dróg to 1230 m.

Uroczyste otwarcie nowej drogi odbędzie się 1 września.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 3

3 odpowiedzi na “Otwarcie ul. Europejskiej już niebawem”

  1. Alchemik pisze:

    Ulica niby zamknięta ale jadąc od autostrady znaki wskazują inaczej. Tylko patrzeć jak ktoś nieobeznany wbije się w te barierki tuż za skrętem. Brawo dla inżynierów ruchu na oznaczenia…to takie pruszkowskie.

  2. Alchemik pisze:

    Ulica niby zamknięta ale jadąc od autostrady znaki wskazują inaczej. Tylko patrzeć jak ktoś nieobeznany wbije się w te barierki tuż za skrętem. Brawo dla inżynierów ruchu na oznaczenia…to takie pruszkowskie. ?

  3. Pruszkowiak pisze:

    Przyjdzie Aruś G. na otwarcie i będzie płakać jak to nie równo, za szeroko, nie wygodnie, bez skrajni, jak to miasto zdefraudowało kasę. Panie Areczku – za te płacze udzielam Panu DOŻYWOTNIO nakazu korzystania z ulicy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły