Oszukiwał metodą „na BLIK-a”. Został zatrzymany

Pruszków

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie zatrzymali 34-letniego mężczyznę, który podszywał się pod pracownika banku. Teraz grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z pruszkowskiej komendy zatrzymali 34-latka, który podszywał się pod pracownika banku. Dzwoniąc do swoich ofiar twierdził, że zgromadzone na koncie oszczędności są zagrożone. Oszust twierdził, że trzeba je natychmiast „zabezpieczyć” przelewając je na inne konto z wykorzystaniem kodu BLIK.

Niestety mimo licznych apeli wiele osób wciąż daje się w ten sposób oszukać. Tak aż 25 tys. zł stracił jeden z pokrzywdzonych. Według niego oszust prowadził rozmowę w taki sposób, że poszkodowany uwierzył, że rozmawia z prawdziwym pracownikiem banku.

Policjanci pruszkowskiej komendy w wyniku przeprowadzenia szeregu czynności ustalili sprawcę przestępstwa i niezwłocznie go zatrzymali. Mężczyźnie grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

 

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.