Oszukali dwie seniorki na prawie 60 tys. zł

Piastów

Oszuści działający metodą „na wnuczka” lub „na policjanta” nadal okradają starszych ludzi. W ostatnim czasie dwie seniorki padły ofiarą oszustów i straciły łącznie blisko 60 tys. zł.

Do oszustw doszło kilka dni temu w Piastowie. Dwie seniorki straciły oszczędności, ponieważ uwierzyły dzwoniącym do nich oszustom.

Jak doszło do wyłudzenia pieniędzy? Na numer stacjonarny zadzwonił mężczyzna, który przedstawił się, jako oficer Centralnego Biura Śledczego. Oszust powiedział kobiecie, że policja prowadzi akcję i potrzebuje pomocy finansowej, by „złapać” przestępców. Pokrzywdzona kobieta według przekazanych „wskazówek”, których udzielał jej fałszywy policjant wypłaciła pieniądze zaniosła we wskazane miejsca w Ursusie i Pruszkowie. Straciła w ten sposób 32 000 zł. Druga kobieta otrzymała telefon tym razem od „inspektora” z komisariatu w Piastowie. Oszust, podobnie jak w pierwszym przypadku, powiedział, że policja prowadzi akcję przeciwko przestępcom. Niestety seniorka zaufała dzwoniącemu i przekazała oszustom pieniądze w kwocie 26 000 zł .

– Ofiarami oszustów padają starsze osoby. Seniorzy, w sposób szczególny wykazują się zaufaniem i „dobrym sercem” wobec innych osób. Niestety, często wykorzystują to przestępcy, którzy próbują ich oszukać lub okraść – zaznacza kom. Karolina Kańka, oficer prasowy Komedy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

Pamiętajmy, jeśli dzwoni do nas ktoś kto podszywa się pod członka rodziny i prosi o pieniądze bądźmy ostrożni. Nie informujmy nikogo telefonicznie o ilości pieniędzy, które mamy w domu lub jakie przechowujemy na koncie. Zadzwońmy do kogoś z rodziny, zapytajmy o to czy osoba, która prosiła nas o pomoc, rzeczywiście jej potrzebuje.

W przypadku telefonu od „policjanta”, który potrzebuje pieniędzy do przeprowadzenia akcji, należy natychmiast się rozłączyć. Policja NIGDY nie żąda, by ktoś wypłacił pieniądze z banku i przekazał je w jakiś miejscu lub przelał na konto.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “Oszukali dwie seniorki na prawie 60 tys. zł”

  1. robot pisze:

    Na szczęście nowe pokolenia wychowane na kłamstwie nie będzie już tak łatwo dawać pupy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły