Ostrzeżenia IMGW: Uwaga na burze z gradem

Region

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał alarmy drugiego stopnia przed burzami z gradem w naszym regionie.

W Polsce mogą pojawiać się niebezpieczne zjawiska pogodowe. Na terenie Mazowsza przewidywane są burze z gradem. – Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu do 40  mm oraz porywy wiatru do 100 km/h. Miejscami grad – informuje IMGW

Ostrzeżenie obowiązuje od soboty do godz. 22.00 w niedzielę. Prawdopodobieństwo wystąpienia tych zjawisk na terenie powiatów pruszkowskiego i grodziskiego to aż 90 proc.

Według IMGW, ostrzeżenie pierwszego stopnia przewiduje wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Należy spodziewać się zakłóceń w codziennym funkcjonowaniu. Zalecana jest duża ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.