Ostatni transport TBM

Region

Ostatnie fragmenty maszyny TBM mają dotrzeć do Babicy pod Rzeszowem do końca stycznia. Trzeci transport przejedzie tą samą trasą, co dwa poprzednie, ale tym razem nie będzie generował aż tak dużych utrudnień w ruchu.

Na koniec 2022 roku przez polskie drogi przejechał transport z częściami maszyny, która będzie drążyła tunel drogi ekspresowej S19 Rzeszów-Babica. Był to największy transport w historii.

Do końca miesiąca na miejsce ma dotrzeć ostatni, trzeci transport z częściami. Będą to przednie segmenty tarczy, przenośniki ślimakowe i kolumny. Pierwsze trzy elementy z ostatniego transportu dotrą na plac budowy w Babicy pod Rzeszowem 23 stycznia, kolejne 27 stycznia a ostatnie do końca stycznia.

Konwój wyruszy z Opola i pojedzie tą samą trasą, co poprzednie. Także tak jak poprzednio – będzie poruszać się wyłącznie nocą, pomiędzy 22.00 a 6.00. Jednak teraz transport nie będzie zajmował całej szerokości jezdni, więc nie będzie generował tak dużych utrudnień w ruchu.

„Karpatka”, bo taka nazwa zwyciężyła w konkursie, będzie składana po przybyciu na plac budowy wszystkich elementów. Najpierw składane będą pierwsze elementy (pomagać w tym będą żurawie o udźwigu 650 i 300 ton), potem nastąpi składanie elementów TBM w większe segmenty, by w kwietniu móc przeprowadzić montaż zasadniczy. Gotowość maszyny do użycia planowana jest na lipiec tego roku.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.