OSP Moszna przejdzie modernizację

Moszna

Szykuje się kolejna inwestycja w OSP Moszna. Tym razem gmina Brwinów planuje modernizację strażnicy i budowę ogrodzenia.

Budynek OSP jest niezwykle ważnym miejscem dla mieszkańców Moszny. Oprócz pomieszczeń przeznaczonych dla strażaków mieści się tam wiejska świetlica, która jest miejscem spotkań. Gmina Brwinów stopniowo modernizuje budynek i teren wokół niego. Dzięki środkom unijnym udało się wykonać parking, a także chodnik. Na terenie przy OSP powstał plac zabaw. 

Gmina wykonała także remont wewnątrz budynku. Teraz brwinowski magistrat chce postawić przysłowiową kropkę nad „i”. – Planujemy ocieplenie ścian budynku i dachu, wykonanie elewacji oraz ogrodzenia – mówi Arkadiusz Kosiński, burmistrz gminy Brwinów. – Tym samym zakończymy modernizację OSP Moszna – dodaje.

Brwinowski włodarz myśli także o przyszłości. Niewykluczone, że za kilka lat w pobliżu strażnicy powstanie boisko. – Powiększyliśmy działkę, na której znajduje się OSP o blisko 8 tys. metrów. Teren pozyskaliśmy od Agencji Nieruchomości Rolnych. W przyszłości planujemy, że pojawi się tam boisko – wyjaśnia Kosiński.

Boisko to melodia przyszłości. Teraz kluczowe jest dokończenie modernizacji OSP Moszna. Strażacy zyskają w pełni komfortowe warunki do pracy. Warto przypomnieć, że w ubiegłym roku flota OSP powiększyła się o wóz bojowy Renault. Zatem wszystko jest niemal dopięte na ostatni guzik. 

Obecnie trwa postępowanie przetargowe dotyczące modernizacji strażnicy. Gmina do 11 maja czeka na oferty. Po tym terminie wyłoni wykonawcę prac, który powinien zrealizować zadanie do 25 lipca. Brwinowski magistrat na modernizację OSP Moszna przygotował ponad 200 tys. zł.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.