Osiemnastoletni oszust

Region

Wyłudzenia kredytów to przestępstwa, do których dochodzi corazczęściej. Niestety dość często również bankowcy nie sprawdzają otrzymanych wniosków kredytowych. Dzięki temu zaledwie 18-letniemu mieszkańcowi Piastowa udało się wyłudzić kilka kredytów.

Funkcjonariusze z pruszkowskiej komendy otrzymali informację od pracownika jednej z placówek bankowych o próbie wyłudzenia kredytu. Posługując się nieprawdziwym zaświadczeniem o zatrudnieniu 18-letni Maciej B. złożył wniosek kredytowy. Gdy chłopak zgłosił się po odbiór gotówki został zatrzymany przez policję.

Podczas składania zeznań 18-latek wyznał, że złożył jeszcze kilka wniosków kredytowych w innych bankach. Okazało się również, że udało mu się uzyskać już wcześniej kilka pożyczek. Dodatkowo wyjawił, że nabył w systemie ratalnym telewizor LCD wraz z zestawem kina domowego oraz elektryczną maszynkę do golenia.

Funkcjonariusze ujawnili przy Macieju B. skradziony blisko miesiąc temu telefon komórkowy. Dodatkowo podczas przeszukania miejsca zamieszkania zatrzymanego zabezpieczyli dokumentacje oraz przedmioty pochodzące z oszustwa.

Policja zatrzymała również 38-letniego Bernarda S., który podejrzewany jest o wystawienie fałszywego zaświadczenia o zatrudnieniu i dochodach. Na poczet przyszłych kar zabezpieczono samochód współsprawcy oraz gotówkę, którą posiadał.

18-latkowi udało się pobrać pieniądze i zakupić towary za łączną kwotę 7 tysięcy złotych. Dodatkowo chciał wyłudzić jeszcze 17 tysięcy. Teraz obu zatrzymanym mężczyzną grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.