„Ósemka” już otwarta

Pruszków

5 grudnia pruszkowskie przedszkolaki przekroczyły próg nowej placówki na Żbikowie. 10-oddziałowa placówka powstała w 1,5 roku.

Umowę na budowę Przedszkola Miejskiego nr 8 w Pruszkowie przy ul. 3 Maja 67 podpisano 24 maja 2021 roku. 30 listopada odbyły się ostatnie odbiory, a już 5 grudnia 2022 roku budynek zaczął tętnić życiem.

Na przedszkolaki czekają wspaniale wyposażone sale. Wierzę, że na twarzach naszych małych mieszkańców od poniedziałku uśmiech nie będzie schodził z buzi – powiedział Prezydent Miasta Pruszkowa Paweł Makuch.

Nowoczesny budynek wyposażono w klimatyzację, windę, salę do zajęć sensorycznych oraz zabawki, sprzęt i pomoce naukowe. Jest także przystosowany do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami. Co istotne – nowy gmach pomieści dwukrotnie więcej oddziałów niż stary.

Przedszkole jest przemyślane „od A do Z”. Wskazuje na to choćby fakt, że sale zaplanowano od strony południowej i wschodniej, by jak najdłużej operowało w nich światło naturalne.

Przedszkole Miejskie nr 8 to placówka wykonana z zachowaniem najwyższych standardów. To inwestycja zrealizowana z myślą o dzieciach, które zyskały świetną bazę do nauki, rozwoju i integracji – podkreśla Konrad Sipiera, Zastępca Prezydenta Miasta Pruszkowa.

Po odbiorze nowego budynku, czas na kolejny etap prac, czyli rozbiórkę starego przedszkola. Na tym miejscu już niebawem pojawi się nowoczesny plac zabaw, wielofunkcyjne miniboisko, dodatkowy parking i budynek gospodarczy. Zakończenie tych prac przewidziano na II kwartał 2023 roku.

Łączna wartość robót budowlanych wynosi około 15 mln zł. 3,5 mln zł pochodzi z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.