Organizatorzy Euro 2012 chcą dłuższych wakacji

Region

Być może w 2012 roku rok szkolny skończy się wcześniej. Chciałaby tego odpowiedzialna za organizację mistrzostw Europy spółka PL.2012 - informuje dziennik "Polska".

Kalendarz szkolny układany jest z dwuletnim wyprzedzeniem. Na podjęcie decyzji pozostało więc niewiele czasu. Według obecnego harmonogramu rok szkolny w 2012 roku miałby skończyć się 22 czerwca. Już 8 czerwca natomiast w Warszawie odbędzie się mecz otwarcia mistrzostw.

Do Polski przyjedzie wiele kibiców z zagranicy. Pomysł skrócenia roku szkolnego ma na celu zmniejszenie tłoku w komunikacji miejskiej.

PL.2012 nad pomysłem na razie myśli. – To otwarty pomysł – mówi przedstawiciel spółki, Rafał Rosiejczyk. Do Ministerstwa Edukacji Narodowej wniosek w tej sprawie jeszcze nie wpłynął.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.