Opóźnienia w budowie nadarzyńskiego ośrodka zdrowia

Nadarzyn

Budowany w Nadarzynie nowy ośrodek zdrowia zostanie otwarty z „poślizgiem”. Kiedy z obiektu skorzystają pierwsi pacjenci?

Nowy budynek, w którym ma znaleźć się Centrum Usług Medycznych powstał w Nadarzynie przy ul. Granicznej. W obiekcie przewidziany jest podział na podstawową opiekę zdrowotną, część specjalistyczno–diagnostyczną oraz rehabilitację. Dodatkowo znajdą się tam gabinety dla osób chorych, które będą miały oddzielne ciągi komunikacyjne w stosunku do poradni małego dziecka czy medycyny pracy. Zaplanowano też gabinety specjalistyczne przystosowane do prowadzenia całodobowej opieki.

Warto zaznaczyć, że lokalizacja nowego ośrodka zdrowia w Nadarzynie nie jest przypadkowa. Usytuowanie CUM przy nowo wybudowanym Parkuj i Jedź w Nadarzynie przy ulicy Granicznej stworzy możliwość swobodnego parkowania dla wielu pacjentów i pracowników ośrodka, a także umożliwi dostęp do opieki medycznej osobom korzystającym z gminnego transportu publicznego.
Pierwotnie przychodnia miała zostać otwarta w sierpniu 2023 roku. Władze Nadarzyna teraz mówią jednak o czerwcu 2024 roku i jest to najwcześniejszy przewidywany termin.

CUM jest głównym zadaniem inwestycyjnym w budżecie Nadarzyna, na co gmina przeznaczyła 8 mln zł w tym roku. Samorząd otrzymał dofinansowanie z budżetu województwa mazowieckiego w wysokości 2 mln zł. Cała inwestycja jest warta 23 mln zł.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “Opóźnienia w budowie nadarzyńskiego ośrodka zdrowia”

  1. dylu pisze:

    Nie dziwię się. Zwoliński zajmuje się polityką krajową a nie Nadarzynem. W mieście panuje chaos i ogromna drożyzna. Wzrosły koszty za śmieci , wodę , czynsze, podatek od gruntów itd, itp. A co robi wójt, zdjęcia na marszy ośmiu gwiazdek.. młodzi to widzą i zmienią tych leśnych dziadków tak jak to zrobił Pruszków, który po latach rządzonych przez dziadków, teraz po tej kadencji i tylu inwestycjach stał się nowoczesnym miastem..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły