Okradł emeryta, został zatrzymany

Region

Policjanci z Ożarowa Mazowieckiego zatrzymali 37-letniego mieszkańca gminy, który kilka dni wcześniej okradł emeryta. Do zdarzenia doszło w budynku poczty. Mężczyzna wykorzystał chwilę nieuwagi pokrzywdzonego, gdy ten pobierał emeryturę i ukradł mu pieniądze, po czym oddalił się z placówki.

Do dyżurnego komisariatu w Ożarowie Mazowieckim zgłosił się pokrzywdzony, który poinformował o kradzieży pieniędzy. Do zdarzenia doszło w budynku poczty. Policjanci zabezpieczyli monitoring i odtworzyli nagranie, na którym widać, jak mężczyzna wykorzystując chwilę nieuwagi pokrzywdzonego, gdy ten pobierał emeryturę, ukradł mu pieniądze.

Wizerunek podejrzewanego o kradzież mężczyzny dotarł do policjantów z ogniwa patrolowo-interwencyjnego. Kilka dni później mundurowi rozpoznali 37-latka na ulicy i zatrzymali go. Mieszkaniec ożarowskiej gminy usłyszał zarzut kradzieży, do którego się przyznał. Policjanci odzyskali część skradzionych pieniędzy. Po zakończonych czynnościach procesowych trafił do aresztu śledczego. Był poszukiwany przez sąd, który wydał na niego nakaz doprowadzenia do jednostki penitencjarnej, gdzie spędzi teraz najbliższe 4 miesiące odbywając karę pozbawienia wolności.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Pruszkowie.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.