Okradali sklepy, trafili do aresztu

Raszyn

Policjanci z Raszyna zatrzymali mężczyzn podejrzanych o kradzieże w sklepie na terenie Janek. Okazało się, że dokonywali kradzieży także w sklepach na terenie Warszawy.

Patrol policji został wezwany na interwencję do jednego ze sklepów na terenie Janek. Kiedy mundurowi przybyli na miejsce, zastali pracowników ochrony z ujętymi mężczyznami. Kamera monitoringu uchwyciła moment, w którym 34-latek i 44-latek dokonywali kradzieży artykułów drogeryjnych. Funkcjonariusze określili straty sklepu na ponad 7 tys. zł.

– Raszyńscy dochodzeniowcy podczas gromadzenia materiału dowodowego, ustalili, że zatrzymani dokonali także kilku kradzieży na terenie Warszawy – informuje kom. Karolina Kańka z Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

Dzięki zebranym materiałom, mężczyznom można było postawić zarzuty – 6 zarzutów 34-latkowi i 9 zarzutów 44-latkowi. Prokuratura w Pruszkowie, która nadzoruje sprawę, wydała wniosek o tymczasowy areszt mężczyzn. Sąd przychylił się do tego wniosku, zatem obaj zostali osadzeni w areszcie na najbliższe 2 miesiące. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.