Ogródki ekologiczne przy szkołach i przedszkolach już gotowe

Grodzisk Maz.

W Grodzisku Mazowieckim zakończono realizację ekologicznych ogródków przy 12 szkołach i przedszkolach. Inwestycję, na realizację której umowa została podpisana w styczniu, zrealizowała firma Baobab.

Inicjatywa ma na celu wzbogacenie lekcji przyrody poprzez praktyczne zajęcia oraz edukację ekologiczną najmłodszych mieszkańców. W ramach projektu dostarczono materiały niezbędne do stworzenia i utrzymania ogródków. Każda placówka otrzymała skrzynie na rośliny, worki z ziemią, keramzyt, zbiorniki na deszczówkę, konewki, budki lęgowe dla ptaków oraz domki dla owadów i małych zwierząt.

Firma Baobab nasadziła zieleń przy ul. Zondka. Wśród nasadzeń znalazły się cztery drzewa, kilkanaście tysięcy krzewów, bylin, pnączy, traw ozdobnych oraz blisko dziewięć tysięcy cebulek roślinnych. Dodatkowo zaaranżowano ekologiczne ogródki przy 12 placówkach oświatowych.

Ekologiczne ogródki powstały przy:
Przedszkolu nr 1 im. Krasnala Hałabały
Przedszkolu nr 4 im. Króla Maciusia I
Przedszkolu nr 7 im. Wróbelka Elemelka
Szkole Podstawowej nr 1 im. H. Sienkiewicza
Szkole Podstawowej nr 2 im. M. Konopnickiej
Szkole Podstawowej nr 4 im. J. Joteyko w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1
Szkole Podstawowej nr 5 im. Leonida Teligi
Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 6 im. Szarych Szeregów
Szkole Podstawowej w Adamowiźnie im. Mateusza Chełmońskiego
Szkole Podstawowej im. Klementyny z Tańskich Hoffmanowej w Izdebnie Kościelnym
Szkole Podstawowej im. Fryderyka Chopina w Książenicach
Szkole Podstawowej w Szczęsnem

Koszt inwestycji wyniósł ponad 300 tys. zł. Projekt jest częścią większej inicjatywy pn. „Inwestycje w zakresie zielono-niebieskiej infrastruktury w Grodzisku Mazowieckim”. Wysokość dofinansowania wyniosła 4,5 mln zł z funduszy EOG. Celem programu jest łagodzenie zmian klimatu i adaptacja do ich skutków.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.