Ograniczeń na WKD ciąg dalszy

WKD

Warszawska Kolej Dojazdowa zapowiedziała kolejne utrudnienia w kursowaniu pociągów. Tym razem to 2 etap prac prowadzonych na warszawskim odcinku „WuKaDki”.

Utrudnienia zapowiedziano na weekend 3 i 4 grudnia. Na te dni zaplanowana jest zabudowa rozjazdów w obrębie przystanku Warszawa Reduta Ordona.

W związku z tymi robotami ruch na trasie Warszawa Aleje Jerozolimskie – Warszawa Śródmieście WKD będzie całkowicie wstrzymany – przez całą dobę, w obu kierunkach. Na odcinku Komorów – Warszawa Aleje Jerozolimskie ruch pociągów będzie się odbywać dwukierunkowo po każdym z torów: pociągi będą odjeżdżać naprzemiennie w każdym z kierunków z peronów zlokalizowanych przy torze nr 1 (tor prawy w kierunku Komorowa) i przy torze nr 2 (tor prawy w kierunku Warszawy) – informują kolejarze.

Informacja o tym, z którego peronu odjedzie pociąg w danym kierunku pojawi się na tablicach systemu informacji pasażerskiej. Numeru tego należy szukać w drugiej kolumnie od lewej strony.

Nadal trwa budowa drugiego toru do Grodziska Mazowieckiego, a także utrudnienia z tym związane. Rozkłady jazdy zastępczej komunikacji autobusowej będą dostosowane do zmian związanych z utrudnieniami na warszawskim odcinku WKD.

Szczegóły dotyczące kursowania pociągów oraz specjalny rozkład jazdy znajdziecie tutaj.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.