Ogólnopolski ranking szkół bez naszych

Region

Już po raz dwunasty Perspektywy, tym razem z Rzeczpospolitą, ogłosiły ranking szkół ponadgimnazjalnych. Tak, jak rok temu, niesklasyfikowana została żadna szkoła z naszego regionu.

Jedynym kryterium w ocenie placówek była ilość finalistów i laureatów w olimpiadach ogólnopolskich i międzynarodowych. – Aby szkoła była sklasyfikowana, jej dwóch uczniów musiało wziąć udział w takiej olimpiadzie. Z naszej szkoły był jeden, który w dodatku zajął drugie miejsce w Polsce w Międzynarodowym Konkursie Informatycznym "Bóbr" – powiedział dyrektor liceum im. Tadeusza Kościuszki, Leszek Skrzypczak.

Zdaniem dyrektora popularnego "Kościucha" bardziej miarodajne w ocenie są wyniki matur, a te wypadły dla naszych szkół pomyślnie. – W ubiegłym roku powiat pruszkowski pod tym względem był trzeci na Mazowszu. My, czy liceum im. Tomasza Zana, mieliśmy prawie 100-procentową skuteczność – zaznaczył.

Perspektywy i Rzeczpospolita obrały takie kryterium, ponieważ przewodniczący centralnej komisji egzaminacyjnej nie zezwala na tworzenie rankingów na podstawie wyników matur. Na pierwszym miejscu znalazło się XIII Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie. Na Mazowszu najlepsze okazało się VI Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kochanowskiego w Radomiu.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.