Ogłoszenia szpecą miasto?

Pruszków

Nadmierna liczba ogłoszeń niszczy estetykę Pruszkowa – tak uważają mieszkańcy. Zwracają uwagę, że wiele z nich pojawia się w niedozwolonych miejscach. Czy można temu zapobiec?

Oblepione drzewa i płoty nie należą do najmilszych widoków. Wśród mieszkańców Pruszkowa nie brakuje tych, którzy jednoznacznie krytykują takie postępowanie i postulują surowe kary dla niszczących estetykę miasta. Rozwiązanie wydaje się oczywiste. Przecież ogłoszenia można naklejać na słupach, które są do tego celu przeznaczone. Tu również pojawia się pewien problem…

Do niedawna na rogu ul. Chopina stał słup ogłoszeniowy. Od kilku tygodni próżno go szukać. Mieszkańcy zastanawiają się, czy zniknął na dobre. – Słup zlokalizowany w Parku Kościuszki w pobliżu skrzyżowania ulic Chopina i Kościuszki uległ zniszczeniu i nie nadawał się do dalszej eksploatacji. W najbliższych dniach zostanie on zastąpiony nowym słupem – zapewnia Krystyna Kozik z Urzędu Miejskiego w Pruszkowie.

Czy to będzie rozwiązanie całego problemu? Raczej pojawienie się jednego słupa niewiele zmieni, jednak ich większa liczba mogłaby zmienić sytuację. Niewykluczone, że miasto zdecyduje się na taki krok. – W przyszłym roku rozważamy możliwość zakupienia nowych słupów – podkreśla Kozik.

Tymczasem nad porządkiem musi czuwać straż miejska. – Interweniujemy w przypadkach rozwieszania ogłoszeń w nieodpowiednich miejscach. Pomocny jest w tym monitoring. Dzięki temu dyżurny może skierować patrol we właściwe miejsce i jednocześnie śledzić trasę osoby naklejającej ogłoszenia. Taki czyn zagrożony jest karą w wysokości do 500 zł. Niestety, często jest to walka z wiatrakami – przyznaje Urszula Skrabska z pruszkowskiego straży miejskiej.

Na rogu ul. Chopina i ul. Kościuszki brakuje słupa:

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.