Oferty na przebudowę fragmentu ul. Kościuszki znów wysokie

Pruszków

Władze Pruszkowa po raz kolejny ogłosiły przetarg na przebudowę fragmentu ul. Kościuszki. Znamy już oferty firm zainteresowanych realizacją tego zadania.

Przypomnijmy. I etap przebudowy miał objąć 130-metrowy odcinek między ul. Prusa a Wojska Polskiego. Co wejdzie w zakres prac? Ulica i chodniki otrzymają nową, kamienną nawierzchnię. Wybudowane zostanie nowe odwodnienie, kanalizacja sanitarna i sieć wodociągowa. Pojawi się nowe oświetlenie, znaki pionowe i poziome, mała architektura, a także nasadzenia i system nawadniający. W tym etapie modernizacji ul. Kościuszki przebudowę czeka także monitoring miejski, jak również sygnalizacja świetlna.

We wtorek 16 sierpnia urzędnicy zapoznali się ze złożonymi ofertami. Przebudowa ul. Kościuszki zainteresowane są trzy podmioty. Wszystkie oferty są do siebie zbliżone i wynoszą około 6 mln zł. Tymczasem miasto na inwestycję chce przeznaczyć 363 tys. zł. Pruszkowscy włodarze podkreślają jednak, że na inwestycje mają dodatkowe środki. Jednak ich wprowadzenia do budżetu miasta wymaga zgody radnych. – Oferty są bardzo wyrównane, ale nieco niższe niż w poprzednim postępowaniu. Teraz będziemy musieli sprawdzić ich poprawność. Mamy dodatkowe środki na realizację tej inwestycji. Jednak to radni podejmą ostateczną decyzję czy wprowadzić je do budżetu – zaznacza Konrad Sipiera, wiceprezydent Pruszkowa. – Liczymy, że radni kierując się dobrem mieszkańców zgodzą się na taki krok – podkreśla.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 7

7 odpowiedzi na “Oferty na przebudowę fragmentu ul. Kościuszki znów wysokie”

 1. Degi pisze:

  I założę się, że nie powstaną żadne nowe miejsca parkingowe, o ile w ogóle ich obecna liczba nie zostanie zmniejszona. A przecież to centrum ponad 60. tysięcznego miasta!!! Jak to w Pruszkowie za Jana było, tako i teraz. Osoby się zmieniają, filozofia, a może raczej bezfilozofia zostaje. Smutne. czasami wręcz żenujące.

 2. robot pisze:

  Wejdę do sklepu z telewizorami, wybiorę największy, najfajniejszy i powiem do sprzedawcy: biorę, daję 500 zł. A sprzedawca: ten egzemplarz kosztuje 10 000. A ja dalej: mam 500 i za tyle go wezmę.
  Pisowska mania wielkości. Róbcie to na co was (a właściwie nas) stać. Nie szukajcie pieniędzy po czyichś kieszeniach. Idzie czas b. ciężki. Tym się zajmijcie miglance. Pomyślcie o zimie.

  • Xiao7 pisze:

   Takie bajeczki to możesz opowiadać Dzieciom na dobranoc. Wskaż mi sklep który sprzedał Tobie telewizor wart 10 tys. a poł tysiąca. Owszem w sklepach można targować się o cenę produktu ale z pewnością nikt z 10 tysięcy nie zejdzie aż tak nisko. co najwyżej te 500-1000 może jeszcze byś urwał z ceny.
   Zapominasz że obecne władza Pruszkowa nie ma większości wśród PiSu. I to nie Radni odpowiadają za wybór oferenta.

   • Ten obcy pisze:

    Idioto, to była przenośnia z tym TV. Pomyśl czasem a nie udzielasz się i kłapiesz gębą bezmyślnie.

 3. Wacek pisze:

  Radni się nie zgodzą. Tak poprostu. Bo są nie z tej partii. Co tam Pruszków.

 4. dajan55 pisze:

  Chciałbym znać „fachowca” z urzędu miasta który policzył koszt budowy tego odcinka . Przecież mu się Nobel należy – co najmniej !.

  • Xiao7 pisze:

   Nobla by z tego nie było. Ani to pokojowe działania ani to też żadne osiągnięcia w dziedzinach naukowych. Jak już to najszybciej jakieś odznaczenia z czasów PRL-u. 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły