Oferty na bibliotekę wyższe niż zakładano

Brwinów

Dwie firmy chcą stworzyć w gminie Brwinów bibliotekę plenerową i ustawić książkomaty. Kłopot w tym, że oferty złożone w przetargu są wyższe niż zakładano.

Do przetargu na budowę biblioteki plenerowej i ustawienie książkomatów zgłosiły się dwie firmy. Najniższa oferta opiewa na kwotę 235 tys. zł. Kłopot w tym, że gmina na realizacje tego zadania chce przeznaczyć niespełna 163 tys. zł. Wyjścia są więc dwa – albo gmina zdecyduje się na zwiększenie kwoty i wybierze wykonawcę, albo unieważni przetarg i ogłosi go ponownie. Decyzje powinniśmy poznać w najbliższych tygodniach.

Przypomnijmy. W ramach inwestycji realizowanej pod szyldem „Biblioteka w Plenerze” ma pojawić się czytelnicza altana przy fili biblioteki w Otrębusach. Dodatkowo na terenie gminy powstanie aż osiem książkomatów, czyli miejsc w których mieszkańcy będą mogli wymieniać się książkami. Na jakich zasadach ma się odbywać wymiana? Ktoś zostawia książkę, ktoś inny ją zabiera do przeczytania. Jeśli ma też jakiś tytuł, który chce „oddać w świat” może w zamian zostawić książkę. Nie będzie tu jednak konieczności rejestrowania faktu „pożyczenia” książki.

Na terenie Brwinowa książkomaty mają powstać w trzech lokalizacjach:
– ul Grodziska 3, nieopodal placu zabaw,
– ul. Rynek, w parku miejskim,
– ul. Sochaczewska, wewnątrz osiedla przy ul. Sochaczewskiej w pobliżu budynków z nr. 8–8C.
A na terenie sołectw w pięciu miejscach:

– w Żółwinie przy ul. Szkolnej 56, naprzeciwko Szkoły Podstawowej im. 11 listopada,
– w Owczarni przy ul. Cyprysowej 4, na terenie świetlicy „Owca”,
– w Otrębusach przy ul. Natalińskiej w pobliżu Szkoły Podstawowej im. Włodzimierza Puchalskiego,
– w Kaniach przy ul. Piłsudskiego,
– w Domaniewie przy ul. Małego Księcia 14, na terenie przy świetlicy w Domaniewie „Galerii wiejskiej nad Łąkami”.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 5

5 odpowiedzi na “Oferty na bibliotekę wyższe niż zakładano”

 1. Proponuję pisze:

  Uzupełnienie: jeszcze jedna informacja dotycząca biblioteki plenerowej na Moczydle:
  https://oddechywarszawy.wordpress.com/2015/12/16/plenerowa-biblioteka/

 2. Proponuję pisze:

  zajrzeć do Parku Moczydło w Warszawie na Woli i obejrzeć, jaką tam stworzono bibliotekę plenerową. Biblioteka plenerowa znajduje się w pobliżu dużego stawu https://m.facebook.com/bibliotekiplenerowe/posts/472716489573637 Koszt takiej biblioteki nie wyniesie pewnie więcej niż 10 tys.zł. Pięknie wtapia się w teren, ekologiczna, prosta i bardzo funkcjonalna a książki zabezpieczone są dobrze przed wilgocią.

 3. KomsomolskajaPrawda pisze:

  Już nie mają na co pieniędzy wydawać ?
  Za te pieniądze powinni ulice wyczyścić z piachu zalegającego na chodnikach i ulicach !

  • Grabarz pisze:

   Książka parzy dłonie i razi oczy narodowo socjalistyczny chłoporobotniku? Nie dziwię się, że przez 10 lat w Szwajcarii kopiąc rowy i pucując kible nie nauczyłeś się języka ani nie wypracowałeś emerytury.

 4. Vektor pisze:

  Po co to ? kolejny raz pieniądze wywalone w błoto ! Nawet nie została dokończona budowa nowej biblioteki , stoi i marnieje niedokończona . Czy Gmina ma aż tyle pieniędzy ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły