Odzyskali papierosy warte 1 mln zł

Region

Pięciu mężczyzn usłyszało zarzut kradzieży z włamaniem. Podejrzani ukradli samochód ciężarowy wraz z naczepą, w której znajdowały się papierosy i wyroby tytoniowe o wartości ponad 1 mln zł!

W połowie kwietnia dyżurny komisariatu w Ożarowie Mazowieckim otrzymał informacje o kradzieży z włamaniem do samochodu ciężarowego. Na naczepie znajdowały się papierosy różnych marek i wyroby tytoniowe o łącznej wartości ponad 1 miliona złotych. Pojazd zaparkowany był na terenie jednej z firm. Sprawą od razu zajęli się policjanci z Ożarowa Mazowieckiego  i kryminalni z komendy w Starych Babicach.

W wyniku podjętych czynności mundurowi ustalili gdzie znajduje się porzucone auto. Wytypowali również trzech mężczyzn, którzy mogli mieć związek ze sprawą. Dwóch z nich zatrzymali na terenie powiatu działdowskiego, działając wspólnie z miejscowymi policjantami. Tam też ujawnili miejsce przechowywania skradzionego towaru. Funkcjonariusze zabezpieczyli odzyskane papierosy i wyroby tytoniowe.

Z policyjnych ustaleń wynikało, że w przestępstwie uczestniczyło jeszcze dwóch innych mężczyzn. Pod koniec czerwca, gdy tylko ustalili ich miejsce pobytu, udali się na teren powiatu słupskiego, gdzie zatrzymali obu mężczyzn. Ostatniego z mężczyzn policjanci zatrzymali w miejscu zamieszkania i zgodnie z postanowieniem prokuratora doprowadzili go do prokuratury. Zgromadzony przez funkcjonariuszy materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanym zarzutu kradzieży z włamaniem mienia wielkiej wartości działając wspólnie i w porozumieniu.

Wobec czterech podejrzanych skierowano do sądu wnioski o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd przychylił się do wniosków prokuratora. Natomiast w stosunku do jednego z podejrzanych za wystarczający prokurator uznał  środek zapobiegawczy w postaci dozoru Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Pruszkowie.

 

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.