Odwiert w Piastowie jednak uciążliwy?

Piastów

Otrzymaliśmy od naszych Czytelników liczne telefony na temat uciążliwości odwiertu geotermalnego prowadzonego w Piastowie. O komentarz poprosiliśmy burmistrza Piastowa, Grzegorza Szuplewskiego.

17 marca rozpoczęły się prace nad odwiertem geotermalnym u zbiegu ul. Ożarowskiej i Hallera w Piastowie. Odwiert ma być szansą dla miasta na pozyskanie niezależnego, zielonego źródła energii pochodzącej z geotermii. Prace miały nie powodować zbytnich uciążliwości dla okolicznych mieszkańców – sytuacja wygląda zgoła inaczej.

Otrzymaliśmy telefony od czytelników, którzy narzekali na duży hałas – w dzień i w nocy. Również reflektory oświetlające plac odwiertu są uciążliwe dla okolicznych mieszkańców.

O komentarz do tych skarg poprosiliśmy burmistrza Piastowa, Grzegorza Szuplewskiego. – Odwiert sam w sobie będzie generował hałas, jednak ustaliliśmy z wykonawcą, że najgłośniejsze prace będą prowadzone w ciągu dnia. Wykonawca jest także zobowiązany do zakończenia odwiertu w połowie czerwca. Zwrócimy jednak uwagę firmie prowadzącej prace, aby wykonywa je możliwie najciszej, zwłaszcza w godzinach nocnych – zapowiada Szuplewski.

Pytaliśmy także o oświetlenie. Tutaj włodarz Piastowa zdecydowanie obiecał interwencję u wykonawcy i wystosowanie prośby o ograniczenie użycia reflektorów do niezbędnego minimum.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 40

40 odpowiedzi na “Odwiert w Piastowie jednak uciążliwy?”

 1. Kmkmkm pisze:

  Gorzej ci jak zwykle

 2. Babcia pisze:

  Zrobią źle …nie zrobią źle…
  Opamiętajcie się .kto was wychował ?????
  Wstyd mi za taki naród kłótliwy i bez empatii.

 3. zenek pisze:

  Taki komentarz. Głupi, kłótliwy narodek.

 4. fizyk pisze:

  Jeśli eksploatacja wód geotermalnych stanie się masowa może dojść do wystudzenia wnętrza Ziemi a nawet zestalenia jądra i zaniku pola magnetycznego ziemi które chroni planetę przed morderczym wiatrem słonecznym i promieniowaniem kosmicznym. Zacznie się umieranie planety niczym Marsa.

 5. Piastowianin pisze:

  A ja chciałbym żeby się udało z tym odwiertem, tylko co potem?
  Osiedla na Harcerskiej/Orzeszkowej nie można podłączyć do sieci ciepłowniczej, bo brak 400 m przyłącza. Niech ta woda będzie cieplutka, kto ją zagospodaruje? UM, czy Veolia swoją siecią i swoim zyskiem. Miasto odkupi sieć od Veolii, czy zbuduje własną (za co). Skoro problemem jest 400 m przyłącza do bloków, to jak doprowadzić ciepło do domków jednorodzinnych które obecnie każde musi mieć swoje źródło ciepła (od kopciucha po pompę ciepła). Jestem za tym ciepełkiem, tylko co dalej?

 6. parafianin pisze:

  Proponuję rozważyć nadanie temu odwiertu imienia św. Jana Pawła II.

 7. chyba wystarczy pisze:

  Według MAE: (W większości obszar woj. mazowieckiego położony jest na Niżu Polskim w okręgu geotermalnym grudziącko-warszawskim. Okręg ten charakteryzuje się powierzchnią ok., 70 tys. km2 z wodami geotermalnymi o temp 25-135°C występującymi w pokładach triasowych oraz kredowych i jurajskich o łącznych zasobach na głębokości 3100m
  Najkorzystniejsze warunki do wykorzystania energii geotermalnej występują w powiatach płockim, żuromińskim, płońskim, sierpeckim, sochaczewskim, żyrardowskim. Budowa systemów geotermalnych może być opłacalna w większości w miejscowościach, gdzie możliwy jest odbiór ciepła w stałej, dużej ilości. Atrakcyjność budowy instalacji uwarunkowana jest wykonywaniem otworów geotermalnych, które zapewnią odpowiednio wysoki strumień wody o odpowiedniej temperaturze. Dobre warunki występują w miastach Żyrardów, Błonie, Gostynin, Płock, Sochaczew, natomiast w miejscowościach Nowy Dwór Maz., Grodzisk Maz., Grójec, Legionowo, Warszawa, Pruszków, Płońsk, Piastów warunki określa się jako przeciętne.)

 8. turirek pisze:

  Piastowskiej biedocie wszystko przeszkadza, małe światełko, drobny szum odwiertu, a samoloty nie !!!

  • Grzegorz pisze:

   Nie wiem skąd przylazłeś, ale twoja inteligencja jest na poziomie ameby, wnioskuję że z taką intelygencją majątku się nie dorobiłeś. Dofinansowanie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej jak wskazuje nazwa ma dbać o środowisko, w czasie gdy trąbią o oszczędzaniu energii i ocieplaniu klimatu, włączone reflektory 24 godziny na dobę, to po prostu głupota i ktoś powinien za to beknąć. Co do małego szumu. W bliskiej odległości od odwiertu powstały nowe domy wybudowane jak to określasz przez biedotę, Nikt ich nie informował że na sąsiedniej działce powstanie uciążliwy i generujący hałas odwiert. Samoloty przeszkadzają wszystkim okolicznym miastom i miasteczkom, może wzorem cywilizowanych państw, starty i lądowania w godzinach nocnych będą ograniczone.

 9. $$$ pisze:

  aby wodę termalną wykorzystywać do sieci CO w mieście to jej temperatura na wyjściu z otworu powinna wynosić co najmniej 110 oC , a jeżeli jej temperatura na wyjściu będzie na poziomie 46 oC to, to cała robota jest nic nie warta, bo efekt z tego będzie żaden, chyba żeby nogi wymoczyć.

  • Ad.$$$ pisze:

   a żeby zbudować instalację wymienników i pogrzać wodę do temperatury sieciowej CO, to koszt będzie ok. 100 mln zł, już nie mówiąc o budowie sieci rozprowadzającej wodę CO, to jaka wówczas będzie cena 1 kWh ciepła, chyba niebotyczna na gospodarstwo domowe, więc gdzie jest ten sens tej inwestycji, chyba tylko w kieszeni zleceniodawcy i wykonawcy ……………………..

   • robot pisze:

    Jest jeszcze drobny szkopuł a mianowicie co zrobić z tą „wodą” bo jest to zazwyczaj solanka o różnym składzie która powoduje straszliwą korozję, krzepnie w rurach jeśli temperatura jest niewystarczająca. I co z tym czymś począć. Czasami nada się jako uzdrawiająca ale raczej do utylizacji. Mamy już załatwioną solankami Odrę. Podobno rydzykowe solanki lądują w Wiśle. A gdzie tu wypuszczą?

    • hmm,.. pisze:

     Od Rydzyka do Wisły ma trafiać 19 ton soli na godzinę,.. według pisowskich ministerstw to mało i dało pozwolenie na zrzut.

 10. Neon pisze:

  Kolejny wałek burmistrza , wcześniej było LO teraz odwiert. Zamiast zajmować się miastem marnuje pieniądze i czas .

  • Anonim pisze:

   Granicę absurdu sięgają zenitu, ja rozumiem że nigdy wiertni nie widzieli ale jak mają być ciszej agregaty i pompy muszą pracować całą dobę, po ciemku też się nieda robić. Bez przesady niema tragedii to malutkie urządzenie

  • Dzik pisze:

   Jeszcze przychodnia Piastun którą wybudowali 2 lata temu, nigdy nie została uruchomiona i zarosła chwastami

  • Grzegorz pisze:

   nie tylko to, prywatne spotkania z przedstawicielami PanaAntoniego, spółka miejska w której zasiada rodzinka i radni z PiS z okolicznych miejscowości, a brakuje pieniędzy na etaty dla zwykłych pracowników, budowa Kaufland’u zamiast osiedla które według władz miało powodować zwiększony ruch na Warszawskiej, budowa tężni solankowej przy willi Millera bez podłączenia do sieci, budowa nowej przychodni.. ocieplenia szkół bez nadzoru budowlanego (np. styropian przyklejany bez mocowania), można mnożyć przypadki, aż dziwne że nikt nie zgłosił do NIK piastowskich wałków.

 11. paca pisze:

  Te biedne miasto dostało szanse by zaistnieć. Ale co tam, nie, bo głośno i świeci…Eh, co za ludzie tam mieszkajo

 12. Wilku Starszy pisze:

  Ludziom to zawsze wszystko przeszkadza. Takie wody termalne byłyby szansem dla takiej biednej i smutnej dziury. Ale nie, bo głośno, jasno…

  • Xiao7 pisze:

   Masz rację że „Ludziom to zawsze wszystko przeszkadza”. Planowane wyłączenia prądu w ciągu roku (można pomylić się o 500). Lokalne występy ludzi których nie godzi się nawet nazywać „artystami” bo to co prezentują to nawet nie jest muzyka. Czy komentarze innych mieszkańców z okolicy. No wszystko przeszkadza. 😉

 13. Parol pisze:

  Jakby mieszkał obok ktoś Gangu Mutantow to jeden raz zwróciłby uwagę i by wystarczylo

  • Xiao7 pisze:

   Ach ta wiara, wywyższanie oraz wskazywanie jako Celebrytów ludzi z „szemranego świata”. Czy nie ma innych wzorców do naśladowania w okolicy? Czy zawsze trzeba wybierać tych co gwałtem i przemocą przystosowywali otoczenie do swoich potrzeb?

 14. Anonim pisze:

  a co z z tajemniczym wyłączeniem ul. STUDZIENNEJ z układu ulic mających rozprowadzić ruch z nowego wiaduktu czy ma to być ulica prywatna, półprywatna , ktoś coś słyszał

 15. J pisze:

  A kto się zainteresuje tematem, że przez to wątpliwe przedsięwzięcie żadne miejskie organizacje nie dostały w tym roku funduszy na swoje działania?

  • York pisze:

   Niech organizacje miejskie same zaczną wypracowywać fundusze, a nie wyciągają łapę po pieniądze podatników

 16. Hans pisze:

  Tłumik na wiertło założą na noc i będzie cicho. 🙂 Światła w domu palić nie muszą i jeszcze źle, ludziom nie dogodzi 🙂

 17. Mega pisze:

  Z tego odwiertu nic nie będzie. Jeszcze nikomu nie udało się pozyskać wód geotermalnych w okolicy Warszawy. Już dawno Warszawa korzystałaby z tego źródła, gdyby było realne. To jest przekręt.

  • Wiertacz pisze:

   Uuu widzę mega specjalista od wierceń… A popatrz w Mszczonowie się udało, Wręcza też udane otwory, w Wołominie UOS właśnie wierci i jeszcze parę na mazowszu więc schowaj te teorię spiskowe na inne fora

   • Mega pisze:

    Gdzie Rzym a gdzie Krym znawco geologii strukturalnej, wiertaczu od siedmiu boleści. Tak samo miały być gazy łupkowe frajerzy

   • chyba wystarczy pisze:

    Wiertacz, wystarczy poszukać w google mapki ze złożami termalnymi i nie będziesz uprawiać pisowskiej propagandy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły