Odśnież chodnik, bo grozi ci mandat

Region

Piękna, biała, śnieżna zima. Dla dzieci biały puch to ogromna radość,dla kierowców zmora. Jednak należy pamiętać, że odśnieżanie nie dotyczy tylko ulic, ale i chodników, za które odpowiedzialność muszą wziąć administratorzy i właściciele budynków.

Obowiązek odśnieżenia chodników to nie dobra wola a konieczność. Właściciele domków jednorodzinnych zobowiązani są do odśnieżenia chodnika przed własna posesją. Identyczna sytuacja jest na osiedlach gdzie za odśnieżanie odpowiedzialne są spółdzielnie mieszkaniowe.

Niestety o ile przed domkami jednorodzinnymi chodnik jest czysty i odśnieżony to niestety mieszkańcy bloków już takiego komfortu nie mają. Na osiedlowych alejkach długo zalega gruba warstwa śniegu. Za takie niedopatrzenia są ogromne kary.

Prawo budowlane za nieodśnieżanie przewiduje nawet do roku pozbawienia wolności. Więzienie jest jednak ostatecznością. Jednak administratorzy mogą dostać mandat od 20 do nawet 500 złotych.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.