Odnaleziono plantację marihuany

Region

169 doniczek z krzakami konopi indyjskiej, blisko 30 gram gotowej dosprzedaży marihuany, 16 gram amfetaminy i 27 tabletek ekstazy to bilans działań funkcjonariuszy z pruszkowskiej komendy. W związku z tą sprawą zatrzymano 4 osoby, które usłyszą zarzuty.

W poniedziałek (29 marca) funkcjonariusze z pruszkowskiej komendy otrzymali informację o planowanej transakcji narkotykowej. We wskazanym w zgłoszeniu miejscu spostrzegli nerwowo zachowującego się mężczyznę. Mirosław J. najpierw wszedł, a następnie wyszedł z jednego z bloków. Po chwili wsiadł do stojącego w pobliżu samochodu, w którym czekała na niego kobieta. Policjanci postanowili wylegitymować obydwie osoby. Podczas przeszukania u Mirosława J. znaleziono torebkę z białym proszkiem. 33-letni mężczyzna wyznał, że jest to amfetamina. Informacja ta potwierdziła się po wykonaniu badań.

Podczas gdy jedna załoga policji zajmowała się kontrolą Mirosława J., druga cały czas obserwowała wskazanego w informacji mężczyznę. Funkcjonariusze również jego postanowili wylegitymować. Podczas kontroli znaleziono przy Michale S. 15 gram marihuany oraz dwie torebki z nasionami konopi indyjskich.

Kolejne czynności zostały wykonane w wynajętym przez zatrzymanych domu. Funkcjonariusze odnaleźli tam kolejne środki odurzające: amfetaminę, tabletki ekstazy, marihuanę oraz kolejne 6 paczek z nasionami konopi.

W jednym z pomieszczeń znajdował się właz umożliwiający przejście do piwnicy budynku. Okazało się, że znajduje się tam profesjonalna plantacja konopi, odpowiednio oświetlona, ogrzewana i wyposażona w wyłączniki czasowe. Funkcjonariusze zabezpieczyli 169 doniczek z krzewami przypominającymi konopie indyjskie.

W związku z tą sprawą zatrzymano w sumie 4 osoby, w tym jedną kobietę. Oprócz narkotyków zabezpieczono również dwa samochody, które najprawdopodobniej były wykorzystywane do popełnienia przestępstwa.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

jacuzzi ogrodowe