Od północy cisza wyborcza

Region / Wybory 2024

W najbliższą niedzielę w czterech gminach naszego regionu odbędzie się druga tura wyborów samorządowych. Przypominamy, że od północy obowiązuje cisza wyborcza.

W drugiej turze wyłonieni zostaną włodarze Pruszkowa, Raszyna, Milanówka i Żabiej Woli. W tej wyborczej dogrywce spotka się dwoje kandydatów z najlepszym wynikiem pierwszej tury. W Pruszkowie to Piotr Bąk i Paweł Makuch, w Raszynie to Bogumiła Stępińska-Gniadek i Andrzej Zaręba. W Milanówku o fotel burmistrza walczą Piotr Napłoszek i Artur Niedziński, a w Żabiej Woli mieszkańcy wybiorą wójta z pary Maria Kłosiewicz – Bożena Kot.

W niedzielę, w godz. 7.00-21.00 czynne będą te same lokale wyborcze, które działały 7 kwietnia.

Do momentu ich zamknięcia (od północy z piątku na sobotę) obowiązuje cisza wyborcza, czyli zakaz agitacji na rzecz kandydatów, zakaz rozpowszechniania materiałów wyborczych. Dotyczy to także komentarzy internetowych.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.