Od piątku ruch na WKD wstrzymany

Region

Ważna informacja dla podróżnych. Od piątku 21 lipca do niedzieli 23 lipca na odcinku linii WKD ruch pociągów zostanie całkowicie wstrzymany. To oczywiście efekt prac związanych z budowa drugiego toru między Grodziskiem Mazowieckim a Podkową Leśną.

Warszawska Kolej Dojazdowa informuje, że w związku z koniecznością wykonania przebudowy sieci trakcyjnej w obrębie stacji Grodzisk Mazowiecki Radońska wraz z przyległym szlakiem, obejmującej m.in. włączenie do układu przebudowywanego toru nr 2 na odcinku od Podkowy Leśnej do Grodziska Mazowieckiego, zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu na linii WKD – czytamy w komunikacie WKD.

Na czym będą polegać zmiany? Ruch pociągów pociągów na odcinku Podkowa Leśna Główna – Grodzisk Mazowiecki Radońska będzie całkowicie wstrzymany od piątku 21 lipca od godz. 08:45 do niedzieli 23 lipca do godz. 16:45. Zamiast pociągów podróżni będą mogli korzystać z autobusów komunikacji zastępczej. (Rozkłady sa dostępne tutaj)

Od poniedziałku 24 lipca zostanie przywrócony rozkład jazdy pociągów ujednolicony dla wszystkich dni tygodnia, ustalony dla okresu 17.07.2023-02.09.2023.

To jednak nie koniec utrudnień. Kolejarze już dziś zaznaczają, że planowane są kolejne ograniczenia na szlaku WKD. – Najbliższy termin planowanych ograniczeń: 04-06.08.2023 (piątek-niedziela). Szczegółowe informacje w tym zakresie zostaną opublikowane w ramach odrębnych komunikatów – podkreśla WKD.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 2

2 odpowiedzi na “Od piątku ruch na WKD wstrzymany”

  1. Blanka pisze:

    Te wszystkie remonty WKD i PKP to jakaś kpina. Wszystko rozciągnięte w czasie i utrudnienia na wszystkich liniach . Czy geniusz, który to zaplanował zastanowił się ,że ludzie codziennie dojeżdżają do pracy?

    • Wilku Starszy pisze:

      Geniusz co to wymyśli jeździ tesla, z Komorowa, do roboty w stolicy na 4h, a każdy weekend do Juraty. A pleps niech zapindala.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły