Od jutra zmiany na linii WKD

Region

Od 1 lipca podróżnych Warszawskiej Kolei Dojazdowej (WKD) czekają kolejne zmiany w rozkładzie jazdy pociągów. Korekta rozkładu jest związana z pracami prowadzonymi na przystanku w Regułach.

Przewoźnik WKD poinformował, że zmiany są spowodowane rozpoczęciem kolejnej fazy inwestycji. Prace obejmują przebudowę peronów oraz infrastruktury towarzyszącej przystanku w Regułach. Modernizacja ma na celu poprawę komfortu oraz bezpieczeństwa podróżnych. — Na początku lipca br. zakończą się utrudnienia w Regułach na torze prawym w kierunku Warszawy. Pociągi pojadą po obydwu torach, zaś podróżni nie będą zmuszeni do przesiadek do zastępczej komunikacji autobusowej. Rozpocznie się faza związana z przenoszeniem frontu robót na tor i peron w kierunku Grodziska Mazowieckiego. Potrwa ona do dnia 14.07.2024 (niedziela) włącznie. W tym czasie oprócz zastępczej komunikacji autobusowej zawieszone zostanie honorowanie biletów WKD w środkach transportu kolejowego i autobusowego organizowanego przez Zarząd Transportu Miejskiego w ramach Warszawskiego Transportu Publicznego – informują kolejarze z WKD.

Do Śródmieścia po jednym torze
Nic nie zmieni się na odcinku miedzy przystankami Warszawa Reduta Ordona a Warszawa Śródmieście. Tu ruch nadal będzie odbywał się tylko po jednym torze. Utrzymane zostanie też honorowanie biletów w pociągach Kolei Mazowieckich na odcinku Grodzisk Mazowiecki – Warszawa Śródmieście.

Koniec utrudnień w sierpniu
– Wszystkie prace w ramach obydwu inwestycji wpływające na ograniczenia w ruchu pociągów powinny zakończyć się do połowy sierpnia br. Długi weekend sierpniowy powinien być pierwszym od dłuższego czasu bez żadnych ograniczeń na linii kolejowej WKD – podkreślają przedstawiciele WKD.

ORGANIZACJA RUCHU NA LINII WKD
1. W dniach 01.07.2024 – 14.07.2024 realizowana będzie faza przejściowa robót wymagających wyłączeń torów w ramach przebudowy peronów wraz z infrastrukturą towarzyszącą w obrębie przystanku osobowego Reguły. Ruch pociągów będzie prowadzony w rejonie tego przystanku po obydwu torach na zasadach ruchu prawostronnego, bez przesiadek i bez udziału zastępczej komunikacji autobusowej.
2. W dniach 01.07.2024 – 14.07.2024 kontynuowane będzie całodobowe wyłączenie z ruchu toru nr 2 linii WKD (tor prawy w kierunku centrum Warszawy) na odcinku Warszawa Śródmieście WKD – Warszawa Reduta Ordona (kontynuacja robót w rejonie stacji Warszawa Zachodnia).
3. Ruch pociągów na odcinku Warszawa Reduta Ordona – Warszawa Śródmieście WKD prowadzony będzie w obydwu kierunkach tylko po jednym torze – wyłącznie po torze nr 1 (tor prawy w kierunku Grodziska Mazowieckiego). Pociągi będą kursować z częstotliwością co 30 minut w danym kierunku ruchu.
4. Na odcinku Komorów – Warszawa Reduta Ordona ruch pociągów prowadzony będzie po obydwu torach na zasadach ruchu prawostronnego z częstotliwością co 30 minut w danym kierunku ruchu.
5. Rozkład jazdy pociągów i zastępczej komunikacji autobusowej obowiązuje od dnia 09.06.2024 we wszystkie dni tygodnia bez podziału na dni powszednie oraz soboty, niedziele, święta.
6. Honorowanie tylko biletów okresowych WKD obowiązywać będzie w pociągach spółki Koleje Mazowieckie – KM na odcinku Grodzisk Mazowiecki – Warszawa Śródmieście/Warszawa Centralna.
7. Podróżni korzystający ze środków transportu uruchamianych przez KM zobowiązani są do podróżowania nimi na podstawie ważnego biletu okresowego WKD.
8. W przypadku ujawnienia w pociągu KM podróżnego bez ważnego biletu WKD, windykacja należności z tytułu przejazdu pociągiem KM, dokonywana będzie na zasadach obowiązujących w KM.
9. Uwaga! Nie obowiązuje honorowanie biletów WKD w środkach transportu kolejowego lub autobusowego organizowanego przez Zarząd Transportu Miejskiego (ZTM) w ramach Warszawskiego Transportu Publicznego (WTP).

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 2

2 odpowiedzi na “Od jutra zmiany na linii WKD”

  1. Janek pisze:

    jechałem wczoraj do Warszawy- w Regułach na terenie budowy nikogo o 7 rano. Wracałem o 16.30 i też nikogo…

  2. Anonim pisze:

    Rozkład jazdy z Grodziska Mazowieckego nie pozwala mi dojechać do pracy na 8.00 nocuję u koleżanki wcale się nie dziwię że ludzie odchodzą z WKD .jeździłam do pracy 6.03 z okrężnej i jechało sporo osób

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły