Od 15 lipca zmiana organizacji ruchu na WKD

Region

Warszawska Kolej Dojazdowa informuje, że od 15 lipca rozpocznie się trzecia i ostatnia faza robót związanych z przebudową peronów na przystanku Reguły. Prace potrwają do połowy sierpnia i wiążą się z wprowadzeniem nowej organizacji ruchu pociągów na linii WKD.

Prace na peronach w Regułach
Roboty obejmują przebudowę układu odwodnienia torowiska oraz usytuowanego pod peronami przepustu. W związku z tym, wyłączony zostanie tor nr 1 (prawy w kierunku Grodziska Mazowieckiego) na odcinku Komorów – Michałowice. Nie będzie możliwe zabudowanie peronu tymczasowego przy torze nr 1, dlatego część pociągów będzie rozpoczynać lub kończyć bieg na przystanku Michałowice.

Zmiany w ruchu pociągów
Pomiędzy stacją Komorów a przystankiem Warszawa Reduta Ordona ruch pociągów będzie się odbywać w obydwu kierunkach wyłącznie po torze nr 2 (prawym w kierunku Warszawy). Pociągi z Grodziska Mazowieckiego oraz Michałowic, po dojeździe do przystanku Warszawa Reduta Ordona, będą skierowane na tor nr 1, po którym aż do stacji Warszawa Śródmieście WKD ruch będzie prowadzony w obydwu kierunkach.

Zastępcza komunikacja autobusowa
Na odcinku Komorów – Reguły – Michałowice zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa, która pojedzie trasą przez Pęcice. Autobusy będą zatrzymywać się na dodatkowym przystanku na wschodnich obrzeżach Pruszkowa, u zbiegu ulic Ireny, Armii Krajowej i Pęcickiej. Pasażerowie z południowej i wschodniej części Pruszkowa będą mogli korzystać z linii SKM S1 oraz autobusów 717 i 817, w których będą honorowane bilety WKD.

Nowa infrastruktura
Po zakończeniu prac, przystanek Reguły zyska nowoczesną infrastrukturę przystosowaną do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Nowe perony będą wyższe, dłuższe i szersze, wyposażone w wiaty, ławki, gabloty informacyjne oraz lampy oświetleniowe. Prace wykończeniowe powinny zakończyć się do przełomu września i października 2024 roku.

Szczegółowe informacje i rozkłady jazdy są dostępne pod tym linkiem.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “Od 15 lipca zmiana organizacji ruchu na WKD”

  1. Oburzony pisze:

    WKD nie potrafi zarządzać żadnym remontem. Żenada.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły