Obwodnicą pojedziemy od 6 lutego

Grodzisk Maz.

Oficjalne otwarcie obwodnicy Grodziska Mazowieckiego już 4 lutego. Jednak samochodem będziemy mogli pojechać dopiero od poniedziałku, 6 lutego.

W sobotę, 4 lutego, czeka nas wielka feta w związku z otwarciem Zachodniej Obwodnicy Grodziska Mazowieckiego. Będzie bicie rekordu Polski, koncerty – ogólnie szykuje się wielkie wydarzenie.

Coraz częściej w mediach społecznościowych padały pytania o rzeczywiste otwarcie obwodnicy dla ruchu kołowego. Z odpowiedzią pospieszyli urzędnicy z Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Warszawie.
W najbliższy poniedziałek (6.02) od godz. 6.00 rano kierowcy pojadą już zachodnią obwodnicą Grodziska Mazowieckiego. Po kontroli, Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego pozwolił na puszczenie ruchu na obwodnicy – podają urzędnicy.

Budowa 7,5-kilometrowego odcinka drogi między węzłem autostradowym Grodzisk Mazowiecki a Kałęczynem trwała ponad 2 lata. Na inwestycję czekają przede wszystkim kierowcy, którzy przejeżdżają tranzytem przez miasto, a także mieszkańcy, bo nowa droga ma odciążyć zakorkowane centrum miasta.

Koszt całej inwestycji wynosił ponad 162 mln zł. 134 mln zł pochodziły z dofinansowań z budżetu Unii Europejskiej.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 4

4 odpowiedzi na “Obwodnicą pojedziemy od 6 lutego”

 1. Anonim pisze:

  następne rondo zagadka im.,, szwagra blacharza ,,

 2. KomsomolskajaPrawda pisze:

  No oczywiście tak jak mówiłem, na skrajach ronda są krawężniki, które zostaną rozjechane przez tiry już po pierwszym miesiącu użytkowania ! K…A !!
  – serio nie można rozwiązać tego inaczej ?
  Na większości rond w PL są zniszczone krawężniki , tak wspaniale je projektują !

  • rtyertyr pisze:

   Przecież to projekt sprzed 20 lat! Tyle trwało wybudowanie tej drogi. Ile razy burmistrz wygrał wybory obiecując obwodnicę? 😉

  • Vito pisze:

   Te ronda to są projektowane chyba pod furmanki lub Fiaty 126p. Większe auta mają problemy, dostawcze i autobusy, że o ciężarówkach nie wspomnę… Co za imbecyl to zatwierdzał?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły