Obraz do pokoju dziecka – kolorowy akcent, który odmieni wystrój

Art. Zewnętrzny

W tym artykule przyjrzymy się, jakie ścienne dekoracje warto wprowadzić do dziecięcego wystroju, by nie tylko ozdobić pokój, ale stworzyć w nim także idealną atmosferę do zabawy. W tym celu sięgniemy po drukowane na płótnie obrazy, które zagwarantują nam błyskawiczną metamorfozę wnętrza.

Czym warto się kierować przy dekorowaniu dziecięcego pokoju? Z pewnością wiekiem naszego szkraba, jego zainteresowaniami i tym, co lubi – dotyczy to zarówno ulubionych potraw, bajek, zwierzaków czy sportu. Ważnym kryterium jest także aspekt praktyczny, a dokładniej dydaktyczny. Dobrze dobrane ścienne ozdoby mogą nauczyć czegoś naszego malucha, o czym za chwilę się przekonamy. Na wstępie chcemy jeszcze wspomnieć o tym, by stworzona przez nas aranżacja dziecięcego pokoju nie była zbyt pstrokata. Ważne jest, by przestrzeń prezentowała się pogodnie, ale nadmiar kolorów może sprawić, że w pomieszczeniu będzie się działo zbyt wiele, a przez to zapanuje chaos. Pamiętajmy o tym, że za duża ilość bodźców będzie rozpraszać malucha i utrudni koncentrację. Jeśli wystrój jest stonowany, obraz do pokoju dziecka może być jak najbardziej kolorowy, jeśli natomiast aranżacja jest barwna, znajdźmy nieco bardziej stonowane przedstawienie do zawieszenia na ścianie.

To, co dziecko kocha najbardziej

Bardzo ważne jest, by pokój szkraba był nie tylko ładny, ale by stanowił także przestrzeń, w której nasz maluch czuje się dobrze i bezpiecznie. Właśnie dlatego tak ważne są elementy dekoracyjne, które nawiązują do jego zainteresowań i rzeczy, które lubi. Obrazy dziecięce na ścianę mogą przedstawiać dosłownie wszystko, co tylko przyjdzie nam do głowy, bo oferta wzorów jest naprawdę imponująca. Zastanówmy się więc, co nasza pociecha uwielbia lub co ją najbardziej fascynuje na świecie. Jeśli maluch kocha wszystkie zwierzęta bez wyjątku, doskonałym pomysłem będzie kilka ilustracji ukazujących leśne, morskie lub egzotyczne gatunki. Stwórzmy ciekawą kompozycję, nie ograniczając się do jednego tylko wizerunku. Efektowną ozdobą będzie także przedstawienie kosmosu z kolorowymi planetami, unoszącym się w przestworzach astronautą i statkiem kosmicznym. Jeśli nasz szkrab marzy o międzygalaktycznych podróżach, taka dekoracja będzie strzałem w dziesiątkę. Pomysłów jest nieskończenie wiele, a wszystko zależy od tego, co spodobałoby się naszemu dziecku.

Słońce i tęcza na wyciągnięcie ręki

Inspiracji do udekorowania pokoju możemy szukać także w naturze – w krajobrazach, roślinach czy gwiazdach świecących na wieczornym niebie. Elementy ze świata przyrody to sprawdzony przepis na stworzenie efektownej, miłej dla oka i ponadczasowej aranżacji. Dzięki takim akcentom, bez względu na to, gdzie mieszkamy, natura znajdzie się na wyciągnięcie ręki. Bajkowy pejzaż, kwiaty, nad którymi unoszą się motyle i pasiaste pszczoły, a może wielkie, uśmiechnięte słońce? Jeśli szukamy ciekawych motywów dekoracyjnych, dobrym pomysłem są przedstawienia obiektów i zjawisk pogodowych, jakie możemy oglądać na niebie. Obrazy akwarelowe dla dzieci, na których znajdzie się kolorowa tęcza, uśmiechnięte obłoki lub deszczowe chmury, z których siąpi deszcz, a także gwiazdy lub księżyc, pozwolą nam wyczarować unikalny klimat w pokoju. To świetne rozwiązanie do aranżacji dedykowanej zarówno noworodkowi, jak i nieco większemu szkrabowi.

Dekoracja od A do Zet

Na wstępie powiedzieliśmy, że ścienna dekoracja może także pełnić funkcję praktyczną, a dokładniej dydaktyczną. Dzieci uczą się najlepiej poprzez zabawę, dlatego warto wpleść do codziennych zabaw wartościowe treści. Świetnym pomysłem okażą się na przykład obrazy z przedstawieniem alfabetu. Kolorowe litery, udekorowane dodatkowo wizerunkami zwierząt lub przedmiotów, które zaczynają się na daną literę, nie tylko ożywią pokój, ale zachęcą także dziecko do nauki i ułatwią mu zapamiętanie całego abecadła. Możemy wybrać jeden obraz, na którym znajdzie się cały alfabet, lub postawić na dwa bądź trzy płótna, dzięki czemu przedstawienia będą większe i wyraźniejsze. Jeśli nasz szkrab niedługo zacznie naukę w szkole, taka ozdoba będzie świetnym rozwiązaniem. A jeśli maluch uczy się już od jakiegoś czasu, ciekawym pomysłem będzie kolorowa mapa świata zaprezentowana adekwatnie do jego wieku. Mogą się znaleźć na niej nazwy poszczególnych krajów, flagi państw lub wizerunki zwierząt, które mieszkają w danym regionie.

Na jakie rozwiązanie się zdecydować, mając do wyboru aż tyle różnych propozycji? Jeśli nie możemy podjąć decyzji, zastanówmy się, które przedstawienia najbardziej spodobają się naszemu dziecku. To w końcu jego opinia powinna znajdować się na pierwszym planie!

Tekst przygotowany we współpracy z Myloview.pl

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.