Nowy tunel w Grodzisku Mazowieckim

Region

Długie oczekiwanie na przejazd, korek, hałas tirów – to tylko niektóre z utrudnień, jakie powoduje przejazd kolejowy przy ul. Bałtyckiej w Grodzisku Mazowieckim. Już niedługo mieszkańcy Grodziska zapomną o tych niedogodnościach. Wszystko za sprawą nowego tunelu.

Burmistrzowi i radnym Grodziska Mazowieckiego udało się przekonać spółkę PKP by zmieniła plany. Początkowo pod przejazdem kolejowym na Bałtyckiej miało znajdować się podziemne przejście dla pieszych. Teraz w tym miejscu powstanie tunel dla samochodów osobowych. Burmistrz Grodziska Mazowieckiego, Grzegorz Benedykciński podkreśla, że przekonanie spółki PKP do pomysłu miasta nie było łatwe. Zwłaszcza, że w niedalekiej odległości od przejazdu ulokowany jest wiadukt.

Stworzenie tunelu dla samochodów osobowych wyeliminuje z tej części miasta samochody ciężarowe i tiry, które ze względu na swoją wielkość pod tunelem się nie zmieszczą. Obecnie trwają uzgodnienia odnośnie inwestycji. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, budowa może rozpocząć się jeszcze w tym roku.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.