Nowy prezes KM: nie rezygnuję z pomysłów poprzednika

Region

Od poniedziałku stanowisko prezesa Kolei Mazowieckich piastuje Artur Radwan. „Człowiek zagadka”, bo tak nazywany jest właśnie Radwan w najbliższym czasie ma przedstawić pomysły na usprawnienie pracy Kolei Mazowieckich.

Praca na stanowiskach odpowiedzialnych za sprawy kadrowe w spółce PKP Przewozy Regionalne to główne doświadczenie w branży kolejowej, jakie posiada nowy prezes KM. Artur Radwan nie ma natomiast większego doświadczenia związanego z zarządzaniem spółkami kolejowymi czy jakimikolwiek innymi przedsiębiorstwami.

Radny sejmiku wojewódzkiego, Grzegorz Kostrzewa-Zorbas podkreśla, że najbliższe miesiące będą swoistym sprawdzianem dla nowego prezesa i całego zarządu KM. Wiele spraw związanych ze spółką wymaga natychmiastowych interwencji a główni klienci spółki mają wiele skarg. Najczęściej pasażerowie ubolewają nad brakiem informacji odnośnie awarii pociągów, źle przygotowane rozkłady jazdy czy stary i często psujący się tabor. To tylko niektóre z przeszkód, z jakimi musi zmierzyć się Radwan.

Prezes KM w ciągu najbliższych tygodni musi przygotować plan działania spółki. Jak sam przyznaje nie zamierza rezygnować z pomysłów swojego poprzednika Jakuba Majewskiego, uważanego za reformatora. Największym powodzeniem cieszy się jedna z ważniejszych inicjatyw Majewskiego, czyli stworzenie kolejowego Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Pojawia się teraz pytanie czy nowy prezes będzie zbierał laury za wprowadzanie w życie nowatorskich pomysłów swojego poprzednika, czy może sam zaskoczy nas własnymi inicjatywami.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.