Nowy wiadukt kolejowy już nad torami w Pruszkowie [FILM]

Pruszków

U zbiegu ulic Grunwaldzkiej i Broniewskiego w Pruszkowie, nasunięta została nowa, 72 metrowa konstrukcja nośna wiaduktu drogowego. Bezkolizyjne skrzyżowanie zwiększy poziom bezpieczeństwa oraz usprawni komunikację kolejową i drogową.

W Pruszkowie u zbiegu ulic Grunwaldzkiej i Broniewskiego powstaje nowy wiadukt nad torami linii kolejowych, w tym linią Warszawa Zachodnia – Grodzisk Mazowiecki (lk447) i Warszawa Zachodnia – Katowice (lk1). Wykonawca, wykorzystując nocne przerwy w ruchu pociągów, oparł na czterech podporach 80 tonową konstrukcję wiaduktu. Ustawianie dźwigarów na przygotowane filary i przyczółki zajęło 2 noce. Teraz rozpoczną się prace betoniarskie wykonania płyty nośnej wiaduktu.

Wiadukt wraz z najazdami będzie miał 289 m długości i ok. 12 m szerokości. Kierowcy zyskają jezdnię z dwoma pasami ruchów. Przewidziano także ścieżkę rowerową i chodnik dla pieszych. Bezpieczeństwo zwiększy jasne oświetlenie. Wygodny dostęp do wiaduktu zapewnią windy.

Budowa bezkolizyjnego skrzyżowania zwiększy poziom bezpieczeństwa w ruchu kolejowym i drogowym. Usprawni komunikację w Pruszkowie i Piastowie.

Wartość przedsięwzięcia to ok. 22,33 mln zł netto. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przeznaczą na inwestycję kwotę 10,35 mln zł netto w ramach projektu „Poprawa bezpieczeństwa na skrzyżowaniach linii kolejowych z drogami – Etap III”, współfinansowanego z unijnego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Budowa obiektu ma się zakończyć w 2023 r.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 13

13 odpowiedzi na “Nowy wiadukt kolejowy już nad torami w Pruszkowie [FILM]”

 1. Gosc pisze:

  Prosze nie mowic,ze mieszkancy nie protestowali. Prosze potwierdzic. Byly protesty ,prosby,spotkania,podpisy,a nawet gwarancje Wlodarzy,ze nie grozne nam Tiry. Coz przez Piastow mozna gnac na Bronisze,mozna bedzie takze wjechac tirami w Osiedle. To jest niewiarygodne,ze nas przed tym nie obroniono. Pan Burmistrz Szuplewski zawodzi. Autobus 716 zmienil trase,jakby Ursus nie mial wielu polaczen. Interesy Mieszkancow Piastowa w sposob ewidentny sa lekcewazone. Przykre!

 2. dsdd pisze:

  ileż oni sie z tym bawią? Takie wiadukty w cywilizowanym świecie stawia się maksymalnie w 1 noc

 3. Dzik pisze:

  W jaki sposób usprawni ten wiadukt komunikację zbiorową? Tam nie ma przystanku kolejowego. To jest pustkowie brak dojazdu do centrum Pruszkowa i Piastowa. Po co to w ogóle powstało zamiast zbudować równoległe wiadukty w Piastowie I Pruszkowie.

  • Dr. Hackenbush pisze:

   Kiedyś był tam przejazd. Każda przeprawa przez tory cieszy. Obawy mieszkańców Piastowa budzi tylko puszczenie tedy ruchu tirów do hal Antoniego

 4. KayCee pisze:

  Miasto Pruszków postanowiło ruch TIR-ów puścić przez osiedla w Piastowie. Mieszkańcy Piastowa wcale nie protestowali i się bardzo cieszą. Fantastyczny pomysł na rozwiązanie problemu TIR-ów przejeżdżających przez Pruszków – teraz nie będzie to problem Pruszkowian a dodatkowo powstanie legenda, że zwiększamy bezpieczeństwo. Pan Antoni i jego hale a także poufne gratyfikacje finansowe z pewnością nie mają z tym nic wspólnego.

  • Dr. Hackenbush pisze:

   Mieszkańcy protestowali, może, za słabo ale protestowali. I tylko Ci którzy mieszkają w okolicy Ogińskiego. Zobaczymy jak dalej zmieni się układ drogowy w tej okolicy. Czy faktycznie zaleje nas morze tirów. I pewnie wtedy zaczną się protesty.

   • och pisze:

    nie marudzic.
    bedzie b.dobry przejazd jak zamkna wiadukt przy zniuczu.
    Przy BP /WP/grodziskiej/dzialkowej zrobia rondo turbinowe ruch pojdzie dzialkowa/przyszlosci i nowym wiaduktem.
    Ze dwa lata beda sie z tym bujac (wiaduktem przy zniczu).

    • lennox pisze:

     „Przy BP /WP/grodziskiej/dzialkowej zrobia rondo turbinowe ruch pojdzie dzialkowa/przyszlosci i nowym wiaduktem.” O jakiej lokalizacji tu piszesz ? Czy widziałeś ten „b.dobry” przejazd uliczkami dojazdowymi/odjazdowymi do/z wiaduktu ? To katastrofa. Ciekawe, czy pinokio z adamczykiem i innymi z tej grupy będą to otwierać w świetle kamer ? -wróć, oni raczej tego nie doczekają, chyba, że zrobią otwarcie za miesiąc, w sierpniu/wrześniu.

   • Piastowianin pisze:

    Na pewno wyjdziemy na ulicę jeśli nie pojawi się znak B-5.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły