Nowy system sprzedaży biletów i biletomaty w Grodzisku

Grodzisk Maz.

GPA wprowadziły nowy system internetowej sprzedaży biletów miesięcznych oraz nowe biletomaty. Teraz mieszkańcy mogą wygodnie kupować bilety na różne sposoby.

Bilety miesięczne można kupić online. Wystarczy odwiedzić stronę gpa.grodzisk.pl i kliknąć w zakładkę „Kup bilet miesięczny”. Zakup biletów przez internet jest dostępny przez całą dobę.

Na terenie gmin należących do związku ustawione zostały nowe biletomaty do sprzedaży biletów miesięcznych. Znajdują się one w następujących lokalizacjach:
Gmina Baranów: Armii Krajowej 53, Przychodnia
Błonie: Centrum Sportu i Rekreacji (CSiR), Jana Pawła II 1B (Centrum Kultury), Rynek 6a (Urząd Miejski)
Grodzisk Mazowiecki: ul. Teligi, Montwiłła 41 (Pływalnia Miejska)
Józefina: Mazowiecka 1 (Szkoła Józefina)
Kaski: Królewska 44 (Biblioteka)
Ojrzanów: Szkolna 1 (Szkoła)
Żabia Wola: Główna 3 (Urząd Gminy)

W biletomatach można płacić kartą lub BLIKiem. Sprzedaż biletów prowadzona jest całodobowo.

W nowym systemie pasażer wybiera strefę ważności biletu. Następnie z listy wskazuje linię, którą planuje najczęściej jeździć. Nie trzeba wpisywać konkretnych przystanków autobusowych. Numer linii jest potrzebny do systemu rozliczeń, ale bilety są ważne we wszystkich liniach GPA w wybranej strefie. – Utrzymujemy także sprzedaż biletów miesięcznych w stacjonarnych punktach sprzedaży. Są one czynne w trzy pierwsze i trzy ostatnie dni robocze miesiąca w godzinach od 10:00 do 18:00. Do odwołania działa również dotychczasowa platforma e-podróżnik. Bilety można wydrukować lub zapisać w telefonie. Podczas kontroli należy okazać dokument tożsamości właściciela biletu – wyjaśniają przedstawiciele GPA.

Warto pamiętać, że bilety jednorazowe można kupić u kierowcy autobusu. Płatność odbywa się gotówką, dlatego konieczne jest o przygotowanie odliczonej kwoty.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.