Nowy samochód dla OSP w Nowej Wsi

Michałowice

Przetarg na dostarczenie nowego lekkiego samochodu ratownictwa technicznego został rozstrzygnięty. Już niebawem strażacy z OSP w Nowej Wsi będą mieli nowe auto.

Jaki samochód konkretnie trafi do OSP? Musi on spełniać wymogi i normy określone rozmaitymi przepisami prawa– wszak to pojazd specjalistyczny. Będzie oznakowany numerami operacyjnymi Państwowej Straży Pożarnej, a dodatkowo znajdą się na nim: herb gminy Michałowice, napis „OPS Nowa Wieś” i logo projektu dofinansowującego.

Samochód będzie fabrycznie nowy, w układzie napędowym 4×2. Będzie wyposażony m. in. w klimatyzację, indywidualne oświetlenie do czytania mapy dla pozycji dowódcy, szperacz ręczny do oświetlania numerów budynków, podest do ładowarek radiostacji przenośnych i latarek z wyłącznikiem. Dodatkowo w kabinie znajdzie się radiotelefon samochodowy.

Rzecz jasna samochód będzie wyposażony w światła i sygnały pojazdu uprzywilejowanego oraz megafon, a także masz oświetleniowy oraz drabinkę, po której będzie można wejść na dach auta. W środku pojazdu znajdzie się miejsce na szuflady, półki sprzętowe oraz palety wysuwne na urządzenia ratownicze i inne sprzęty strażackie.

Przetarg na zakup lekkiego samochodu ratownictwa technicznego z napędem 4×2 dla OSP Nowa Wieś wygrało Przedsiębiorstwo Specjalistyczne „bocar” z Wrzosowej. Był to jedyny oferent startujący w postępowaniu, ponadto zmieścił się w oczekiwaniach gminy Michałowice, dotyczących ceny. Urząd planował przeznaczyć 330 tys. zł na ten cel, oferta opiewała na 329 886 zł. Firma będzie miała tydzień od dnia podpisania umowy na dostarczenie auta do OSP oraz 3 dni na przeszkolenie strażaków z obsługi pojazdu.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.