Nowy rok – nowy… rozkład jazdy KM

Kolej

Grudniowe zmiany w rozkładzie jazdy pociągów Kolei Mazowieckich to już niemal tradycja. Rozkład jazdy na I kwartał 2023 roku będzie obowiązywał od 11 grudnia.

Rozkład jazdy na kolejny sezon uwzględnił przede wszystkim utrudnienia związane z zamknięciem linii średnicowej. Niektóre pociągi odwołano, a niektóre będą kursować na skróconej trasie.

Dla pociągów z kierunku zachodniego stacją końcową będą: Warszawa Główna, Warszawa Zachodnia, Warszawa Aleje Jerozolimskie, Piaseczno lub Warszawa Gdańska. Dla pociągów z kierunku wschodniego – Warszawa Wschodnia, Warszawa Centralna lub Warszawa Stadion. W związku z budową Dworca Zachodniego na linii średnicowej będzie obowiązywać nocna przerwa technologiczna.

KM uruchomi także nowe przyspieszone połączenia weekendowe na liniach Warszawa-Płock, Warszawa-Ostrołęka. Ponadto będą nowe połączenia, które w godzinach porannych i popołudniowych będą kursować m.in. na linii Ciechanów – Mława, czy Radom – Drzewica. Oprócz tego, od 12 marca planujemy również wydłużenie relacji pociągów lotniskowych do stacji Warszawa Lotnisko Chopina – mówi Dariusz Grajda, dyrektor handlowy KM.

Rozkłady jazdy dostępne są tutaj.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.