Nowy radar w Brwinowie

Brwinów

Brwinowski Urząd Gminy ogłosił zapytanie ofertowe na radarowy wyświetlacz prędkości, moduły GSM i aktualizacje oprogramowania do radarowych wyświetlaczy prędkości. Całe zamówienie nie powinno kosztować więcej niż 130 tys. zł.

Radarowe wyświetlacze prędkości informują kierowców o prędkości, z jaką poruszają się na drodze. Co prawda, nie jest to „wiążący” pomiar – kierujący nie otrzyma mandatu za przekroczenie prędkości, ale jest to pewien sygnał, aby zdjąć nogę z gazu. Poza tym coraz więcej takich radarów będzie wyposażone w moduł do tworzenia statystyk. Te mogą zostać wykorzystane przez służby do sprawdzenia, gdzie powinny znaleźć się patrole drogówki, które dokonają własnych pomiarów i wręczą prawdziwe, odpowiednio wysokie (pamiętajmy o niedawnych zmianach w taryfikatorze!) mandaty.

Zamówienie podzielono na trzy części. Pierwsza z nich obejmuje dostawę, montaż i uruchomienie radarowego wyświetlacza prędkości w Biskupicach, na drodze wojewódzkiej nr 720. Radar ma „łapać” prędkość z odległości do 250 m. Na wyświetlaczu powinna pojawiać się aktualna prędkość oraz informacja o jej przekroczeniu. W przypadku przekroczenia prędkości ma wyświetlać się komunikat o wysokości grzywny i punktach karnych. Jeśli pojazd nie przekroczy limitu prędkości, wyświetli się napis „Dziękuję”. Zakres mierzonej prędkości będzie obejmował 2-180 km/h. Ponadto radar będzie obsługiwał funkcję rejestracji statystyk wykroczeń i ilości pojazdów w obu kierunkach.

Druga część to dostarczenie modułów GSM do zarządzania ustawieniami wyświetlacza i odczytywania statystyk dla 10 istniejących wyświetlaczy prędkości. Mają być one zamontowane na wyświetlaczach w Brwinowie: ul. Powstańców Warszawy, T. W. Wilsona i Piłsudskiego, przy ul. Kasztanowej w Żółwinie, ul. Książenickiej w Owczarni (okolice ul. Małej; 2 sztuki), ul. Pruszkowskiej w Kaniach (2 sztuki) oraz we wsi Moszna i Kotowice.

Trzecia część obejmuje aktualizację oprogramowania 16 wyświetlaczy do zmienionej ustawy o ruchu drogowym oraz serwis w zakresie poprawności działania urządzeń pomiarowych i wyświetlaczy, a także paneli słonecznych. Dotyczyć to będzie radarów w Brwinowie, Żółwinie, Owczarni, Mosznie, Kotowicach, Kaniach, Milęcinie, Czubinie i Milanówku.

Na realizację zadania wykonawca będzie miał czas do 15 grudnia.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 15

15 odpowiedzi na “Nowy radar w Brwinowie”

 1. Waldi pisze:

  Gdzie w Brwinowie ludzie moga kupic wegiel, co zorganizowal burmistrz procz zakupu zbednych wyświetlaczy o pretkosci nikomu niepotrzebnych

 2. Manski pisze:

  Chyba takie urządzenia to powinny mieć moduł 4G , a jeszcze lepiej 5G bo GSM to niedługo wyłączą i urządzenia staną się bezużyteczne .

 3. Radny pisze:

  Idiotyzm bez granic.
  Za te drogie zabawki, nie zdające w praktyce żadnego egzaminu, stawiane w miejscach, gdzie nigdy nie odnotowano nawet kolizji, powinni płacić radni z własnej kieszeni, ci którzy podnieśli łapę za wydanie publicznych pieniędzy.

 4. Arhelan pisze:

  Lubię te radary. Wciskam gaz ile fabryka dała. Przecież mandatu nikt nie wystawi.

 5. mieszkaniec pisze:

  Nie mają na co wyrzucić pieniędzy….

  • TakaPrawda pisze:

   A na co powinni? Wolę nowy ładny zabrany radar prędkości niż dofinansowywać nierobiów meneli gówniaków 500plusów i innych patusów.

   • Anonim pisze:

    Łał PiS juz Ci nierobie patusie tak wyprał mózg, ze myslisz, ze ta partia może wydawać pieniądze źle lub gorzej.

   • Gundo pisze:

    Elementem znacznie bardziej poprawiającym bezpieczeństwo mieszkańców byłoby doświetlenie wszystkich przejść dla pieszych. Elektroniczne mierniki prędkości mają znikomy wpływ na bezpieczeństwo i zachowania kierowców, co wnoszę na podstawie bieżącego poruszania się po lokalnych drogach.

 6. Abadon pisze:

  Czyżby nie było na co wydawać publiczne pieniądze ??? Tego typu instalacja nikomu , a ni niczemu nie służy .

  • Anonim pisze:

   Jak to niczemu, a wuja ktory sprowadza te wyswietlacze, jemu zyje sie lepiej? Cieszmy sie, ze Polaką zyje sie lepiej.

 7. mateusz pisze:

  Za duzo pieniedzy ma gmina.zamiast dofinansowac najubozszych mieszkancow na zime, to Piotruś Pan kupuje sobie zabawki, a jak mądrze uzasadnia

 8. Maniak pisze:

  Super sprawa, szkoda że nie ma przy nich dodatkowego wyświetlacza pokazującego rekord pomiaru jak w forza horizon, zawsze to jakaś motywacja do wciśnięcia gazu w podłogę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły