Nowy plac zabaw w Milanówku nabiera kształtów [FOTO]

Centrum Milanówka ma się zazielenić i mocno zmienić, choć obecnie wielu mieszkańców zaznacza, że miasto wygląda jak.. jeden wielki plac budowy. Na efekty warto jednak poczekać!

Jedną z realizowanych inwestycji jest urządzenie terenu zieleni na Placu Starzyńskiego. Obok nasadzeń roślinności zadarniającej oraz łąk kwietnych zaplanowano tu przebudowę chodników, wykonanie ścieżki mineralnej oraz wyniesionej ażurowej. Na placu zamontowane zostaną też elementy małej architektury m.in. ławki, kosze na odpady, stojaki rowerowe.

To jednak nie wszystko. Powstaje tu również plac zabaw z 11 urządzeniami oraz scena z trybunami i ścianką wspinaczkową. – Za pomnikiem Stefana Starzyńskiego, aktualnie instalowane są urządzenia na wyodrębnionym na tym terenie placu zabaw. Powstaje również alejka, która będzie łączyła chodnik przy ul. Kościuszki z wymienionym już placem zabaw i mini amfiteatrem. Ten ostatni będzie instalowany w najbliższych dniach – zaznacza Piotr Remiszewski, burmistrz Milanówka. – Na tym terenie wyznaczona zostanie dodatkowo trawiasta strefa relaksu – miejsce, w którym będzie można np. rozłożyć w letnie dni koc i odpocząć w centrum miasta na łonie natury – dodaje.

 

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.