Nowy plac zabaw przy szkole podstawowej w Baranowie. Powstał dzięki wsparciu CPK

Baranów / Region

Od środy 1 czerwca uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Baranowie mogą korzystać ze zmodernizowanego placu zabaw. Dzięki wsparciu Centralnego Portu Komunikacyjnego dzieci zyskały nowoczesne miejsce rekreacji i integracji. To pierwsza tego typu inwestycja na terenie sąsiadującym z preferowanym obszarem lotniska Solidarność, całościowo wspierana przez CPK. Skorzystają z niej przede wszystkim najmłodsi mieszkańcy Baranowa i okolic.

Bezpieczna nawierzchnia i nowe zabawki – z tego od dziś mogą korzystać dzieci spędzające czas przy szkole w Baranowie. Modernizacja placu zabaw była jedną z potrzeb zgłoszonych przez wójt gminy – Agatę Trzop-Szczypiorską w imieniu społeczności lokalnej. W środę 1 czerwca przedstawiciele gminy, szkoły i spółki CPK dokonali uroczystego otwarcia. Nowy plac zabaw nie był jedynym prezentem od spółki – wszyscy uczniowie dostali również słuchawki bezprzewodowe.

– Cieszę się, że otwieramy odnowiony plac zabaw właśnie dziś, w święto wszystkich dzieci. Mam nadzieję, że zachęci on najmłodszych mieszkańców Baranowa i okolic do spędzania czasu na świeżym powietrzu – mówi Katarzyna Dobrońska, dyrektor Biura Relacji z Otoczeniem Inwestycji w spółce CPK. – To kolejna forma wsparcia społeczności lokalnej, jaką udało nam się zrealizować i na pewno nie ostatnia.

Koszt modernizacji placu zabaw wyniósł niecałe 79 tysięcy złotych. Dzieci mogą korzystać z nowej karuzeli, samolotu ze zjeżdżalnią i innych zabawek.

W marcu spółka dofinansowała zakup wozu ratowniczo-gaśniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Baranowie. Do CPK zgłosiło się również 11 innych jednostek z terenu inwestycji (m.in. OSP Budki Piaseckie, OSP Guzów czy OSP Teresin), zainteresowanych wsparciem pieniężnym kupna nowych pojazdów i sprzętu. Ponadto spółka wspiera Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Grodzisku Mazowieckim, które ma swoją siedzibę w Baranowie, poprzez sfinansowanie obozu sportowego dla 36 dzieci i zakup sprzętu przydatnego w sprawnym udzielaniu pomocy.

Obecnie na terenie przyszłej inwestycji CPK dzieje się bardzo dużo – trwają Program Dobrowolnych Nabyć i badania terenu oraz finalizowane są badania przyrodnicze. Spółka CPK sukcesywnie rozszerza zakres współpracy ze społecznością lokalną – tzw. opiekunowie obszaru są w stałym kontakcie z mieszkańcami, odpowiadają na ich pytania dotyczące przygotowań do realizacji inwestycji oraz udzielają wszelkich możliwych informacji.

Z nowego placu zabaw będą mogli korzystać najmłodsi z okolicy, w tym m.in. 154 uczniów – tylu uczęszcza do szkoły podstawowej w Baranowie. W 2022 roku placówka obchodzi stulecie istnienia.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 12

12 odpowiedzi na “Nowy plac zabaw przy szkole podstawowej w Baranowie. Powstał dzięki wsparciu CPK”

 1. paca pisze:

  Użycie nazwy Solidarność dla tej inwestycji to szyderstwo, plucie w twarz ludziom którym idee dawnej Solidarności są ciągle bliskie. To przedsięwzięcie jest zaprzeczeniem solidarności. Oto jednych wywala się na kopach z ich dziedzictwa, dorobku życiowego a pozostałych kupuje się ochłapami z pańskiego stołu. Ustawić jednych przeciwko drugim – niech oni przejmą ciężar użerania się z pokrzywdzonymi.

  • Centre pisze:

   Oczywiście, że chcą poróżnić ludzi. PIS to mistrzowie w poróżnianiu ludzi. Na samym początku Kaczyński zaznaczył już, że jest lepszy sort i gorszy sort ludzi. Ale o dziwo ludziom się to podoba jak PIS im pluje w twarz i mówi, że to ciepły deszcz 🙂

   • Karol pisze:

    Nikt nikogo nie chce poróżnić, chyba że mówisz o ludziach PO, Tusk nazywał ludzi moherami, Sikorski, Palikot, Niesiołowski, Jachira, Palikot.. to dla Ciebie autorytety.. Tak Kaczyński o ludziach którzy donoszą na Polskę nazwał gorszy sort, miał rację a Ciebie ta prawda boli… Tak ludziom podoba się jak świetnie Pis Rządzi Polską. Ludzie wreszcie pracują za godne pieniądze, jest najniższe bezrobocie w UE, są co miesiąc pieniądze dla dzieci, Tusk mówił, żeby pokazać gdzie są zakopane i Jarek mu pokazał.. Dla emerytów 13 i 14 emerytura, leki od 75 za darmo, nie ma podatku dla młodych do 26 roku.. Ludziom się to bardzo podoba… Za Tuska była kamieni kupa… Tak jest teraz w Warszawie nie ma na nic pieniędzy, syf i brud.. gdzie te 5 linii metra.. tego chcesz w całym kraju lemingu?

    • Centre pisze:

     wyborcę ( z małej literki) PISu można zawsze poznać po kilku od razu rzucających się w oczy aspektach. Pierwszy główny: totalny tuman ekonomiczny. Z łatwością obrażający innych ludzi, mających inne zdanie, niż on sam. Łykający, jak pelikan cegły, każde gówno, które mu zapoda TVPis. Nienawidzący ludzi zaradnych, potrafiących bogacić się swoją pracą. Życiowy roszczeniowy nieudacznik. Nie mający kompletnie zdolności samodzielnego myślenia. Żyjący z dnia na dzień, bez jakichkolwiek chociażby szans na próbę rozwoju osobistego. Chodząca jedna wielka porażka życiowa.

  • Karol pisze:

   Chyba nie wiesz o czym piszesz.. Nikt nikogo nie wywala jak za Tuska czy HGW z kamienic z Warszawy, tylko godnie zapłaci za teren, pod budowę strategicznego dla naszego Państwa lotniska. Tak nazwa Solidarność to jak najbardziej właściwa nazwa. Budują go ludzie popierający idee solidarnościowe, a nie byłe wtyczki.. To lotnisko to rozwój dla całego kraju, za Pisu jesteśmy już protegą w Europie i na Świecie… Ty tego nie rozumiesz, bo jesteś wychowany na TVNie i GW… pomyśl za nim napisz takie głupoty…

   • paca pisze:

    Szambo wylało.

   • olo pisze:

    święta prawda , resortowe dzieci plują na Polskę i Polaków bo to miało być ich lenno a PIS wyrwał Polaków z biedy i niedasizmu i się mszczą kapusiowaniem i pluciem w brukseli na Ojczyznę

 2. Orała pisze:

  Nieistniejące CPK wspiera znikający z mapy Baranów. Nawet osioł tego nie zrozumie.

  • Grzegorz pisze:

   Skoro tego nie rozumiesz, to mogę Ci tylko współczuć… To lotnisko będzie czynne w 2027 roku! Tak jak jest realizowane: przekop mierzei, płot na granicy, budowa tunelu do Świnoujścia, tunel pod metrem w Warszawie, Baltic Pipe, Via Carpatia, tunel przed Zakopanem.. jeżeli tego nie rozumiesz to rzeczywiście jesteś Osłem …

 3. Mieszkanieć Piastowa pisze:

  Jakie wymowne te zabawki…
  Byłbym wójtem tej gminy, pogoniłbym ich z takim projektem, gdzie pieprz rośnie.
  Przecież to naplucie w twarz tym mieszkańcom tam.
  Zgodziliście się na taką prowokację?

  • Głos 2 pisze:

   Mieszkańcy Piastowa wstydzą się z Ciebie… A ja jakbym był wójtem tej gminy to bym był dumny, że tak ważna i strategiczna inwestycja będzie budowana w mojej miejscowości… dająca ogromne możliwości dla tej miejscowości i regionu. I nie trzeba będzie jechać do Berlina… jak to mówił Rafau..

   • Mieszkaniec Piastowa pisze:

    Ty tak z własnej woli takie głupoty piszesz, czy coś tam ci płacą za robienie z siebie błazna?
    Nie zapomnij Jarkowi kota na dwór wyprowadzić.
    By się nie zesrał w domu :-).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły