Nowy park w Grodzisku Mazowieckim

Grodzisk Maz.

Grodzisk Mazowiecki zakupił teren, który wkrótce stanie się nowym parkiem na terenie gminy. To niemal 3 ha w Kraśniczej Woli.

O nowym nabytku poinformował burmistrz Grzegorz Benedykciński – Podpisaliśmy akt zakupu nieruchomości, to jest parku w Kraśniczej Woli.

Chodzi o prawie 3 hektary terenu w Kraśniczej Woli, tuż obok świetlicy. Znajduje się tam zabytkowy park, polana i aleja lipowa.

– Postaramy się zrobić bardzo ładne miejsce, które będzie miejscem rekreacyjnym, odpoczynku dla mieszkańców, ale nie tylko tamtych rejonów. Myślę, że korzystając ze ścieżki rowerowej wielu naszych mieszkańców z tereny gminy Grodzisk Mazowiecki skorzysta z uroków tego parku – podkreśla burmistrz.

Włodarz gminy liczy na pozyskanie pieniędzy na budowę nowego miejsca rekreacji z Krajowego Planu Odbudowy. Dzięki temu park stanie się dużą atrakcją na terenie gminy.

Park ten należał do kompleksu parkowo-pałacowego należącego do majątku Szczygielskich. – Park ma duży potencjał i możliwości, które stworzą mieszkańcom nie tylko naszej miejscowości, ale i okolicznym miejsce do wypoczynku.– mówi Marzenna Kuczyńska, sołtys Kraśniczej Woli i dodaje – Liczymy na to, że zgromadzi też większa liczbę użytkowników terenu, z którego można korzystać o każdej porze roku. Ta część gminy nie ma żadnego przemysłu, więc szczycimy się czystym powietrzem, co koreluje z gminą Grodzisk Mazowiecki, która niegdyś była uzdrowiskiem. Myślę, że te tereny świetnie się sprawdzą jako miejsca odpoczynku mieszkańców nie tylko Grodziska Mazowieckiego – podkreśla sołtys Kraśniczej Woli.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 4

4 odpowiedzi na “Nowy park w Grodzisku Mazowieckim”

 1. Nikoś pisze:

  Szanowny Panie burmistrzu i rado gminy grodzisk a kiedy łaskawie zostanie odnowiony czy tam zrewitalizowany park w Kłudnie Starym
  Gdzie ten obiecany plac zabaw dla dzieci przy boisku??
  Czy ktoś się pytał mieszkańców czy chcemy boisko ?? A gdzie ta obiecana kanalizacja dla naszych wsi???

 2. Włodzimierz Mi pisze:

  A kiedy będzie zrobiona droga do której przylegają trzy wsie Kraśnicza Wola, Kozery i Wólka skręt z asfaltu przy krzyżu.
  o

 3. Gosc pisze:

  Beton naczelny zniszczyl kazfa oazę zielni w mieście,przepiękne góry szwedzkie i teraz łaskawie chce zrobić park. Żałosny gosc

 4. wpr to słudzy WGM pisze:

  ci to mają rozmach s…….ny 🙂
  No ale tak to już jest jak jest zgoda i porozumienie.
  Grodzisk Maz to jest zaprzeczenie „polskiego” sejmu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły