Nowy budynek Zespołu Szkół Specjalnych otwarty

Pruszków

W miniony piątek odbyło się uroczyste otwarcie nowego budynku Zespołu Szkół Specjalnych im. ks. Jana Twardowskiego w Pruszkowie. Warto jednak podkreślić, że uczniowie z nowego gmachu zaczęli korzystać już po feriach zimowych.

Zespół Szkół Specjalnych im. ks. Jana Twardowskiego w Pruszkowie, niegdyś nosił nazwę Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. Placówka ulokowana nieco na uboczu, z dala od miejskiego zgiełku pozwalała zatroszczyć się o dzieci i ich edukację. Kłopot stanowił jednak wysłużony budynek, w którym ulokowano szkołę. Ośrodek w dotychczasowej siedzibie działał od… 1962 r! Budynek nie spełniał dzisiejszych wymogów i był mocno wysłużony.

Na szczęście ta sytuacja uległa zmianie. Władze powiatu pruszkowskiego podjęły decyzję o budowie nowej siedziby. Inwestycja została podzielona na etapy. W pierwszym zaplanowano budowę części dydaktycznej, sali sportowej oraz infrastruktury technicznej.W ramach tej części zadania zagospodarowany zostanie również teren wokół placówki. Pojawi się tu nowe boisko, bieżnia, plac zabaw, urządzenia rekreacyjne oraz zieleń. W ramach drugiego etapu powstanie budynek z funkcją dydaktyczną.

W miniony piątek 24 marca odbyło się uroczyste otwarcie nowego budynku ZSS im. Ks. Jana Twardowskiego w Pruszkowie. — Zarząd Powiatu Pruszkowskiego dziękuje nauczycielom i pracownikom Zespołu Szkół Specjalnych im. ks. J. Twardowskiego w Pruszkowie, którzy mimo utrudnień wynikających z trwającej budowy, realizowali program nauczania w pełnym zakresie. Szczególne podziękowania należą się Pani Agnieszce Krysińskiej – Dyrektor placówki, za zaangażowanie w rozwój Zespołu Szkół oraz pomyślną współpracę przy realizacji tej inwestycji. Edukacja i rehabilitacja dzieci oraz młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną to bardzo wymagający sektor, w którym kluczowym obiektem powiatu jest Zespół Szkół Specjalnych im. ks. Jana Twardowskiego w Pruszkowie. Powiat Pruszkowski realizując plan wsparcia dla środowiska osób z niepełnosprawnościami, buduje również Powiatowe Centrum Opiekuńczo Mieszkalne w Brwinowie, które będzie wspierać Mieszkańców Powiatu Pruszkowskiego ze szczególnymi potrzebami. Dziś z ogromną radością oddajemy nowy, wyczekiwany budynek szkoły do dyspozycji uczniów i wychowawców – zaznacza Krzysztof Rymuza, starosta pruszkowski.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.