Nowoinżynierska z dofinansowaniem

Pruszków

Miasto Pruszków otrzymało dofinansowanie na budowę ul. Nowoinżynierskiej wraz z mostem na Utracie. To przeszło 5 mln zł.

Przypomnijmy: nowy układ drogowy ma rozładować korki, tworzące się w godzinach szczytu na ul. Waryńskiego, Batalionów Chłopskich i Łączniczek AK. Umożliwi także szybszy dojazd do węzła autostradowego. Ul. Nowoinżynierska połączy ul. Promyka z Poznańską i ul. 3 Maja. Inwestycja będzie wymagała także budowy mostu na Utracie.

Projekt nowego układu drogowego to także plany na przyszłość. Na odcinku od ul. Promyka do ul. Elektrycznej zaplanowane zostały zatoki autobusowe, które w przyszłości umożliwią obsługę tej ulicy przez komunikację miejską – powiedział prezydent Pruszkowa, Paweł Makuch.

Całkowity koszt inwestycji to przeszło 17,7 mln zł. Do tej kwoty Miasto Pruszków otrzymało właśnie dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Dotacja wyniosła ponad 5,2, mln zł. Umowę na dofinansowanie inwestycji 22 grudnia podpisał Prezydent Pruszkowa.

Nowymi ulicami na pruszkowskim Gąsinie będzie można pojechać na przełomie 2023 i 2024 roku. Wykonawca ma jeszcze 12 miesięcy na realizację zadania.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 2

2 odpowiedzi na “Nowoinżynierska z dofinansowaniem”

  1. Poznaniak pisze:

    Dobra wiadomość

  2. Gąsinian pisze:

    korek rozładuje się wówczas gdy połączą nowoinżynierską z ul staszica – poprzez wybudowanie tunelu pod torami kolejowymi / kiedyś przy kinie mechanik istniał przejazd przez tory kolejowe – powinien być przywrócony w postaci tunelu/
    zaś z drugiej strony przedłużenie do ul długiej ale to

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły