Nowe oznakowanie pociągów

Region

Zarząd Transportu Miejskiego planuje wprowadzenie nowego systemu informacji dla podróżnych. Każda z linii w tym pociągi SKM ma dostać własny numer. Być może wspólne oznakowanie uda się wprowadzić również w pociągach Kolei Mazowieckich.

Koncepcja systemu oznakowania przygotowana przez ZTM jest już gotowa jednak jej prezentacja została opóźniona przez Koleje Mazowieckie. Rozmowy z tym przewoźnikiem musiały zostać przełożone na inny termin z powodu zmian kadrowych, a dokładniej przez odwołanie prezesa Majewskiego.

Szef ZTM, Leszek Ruta nie zdradza zbyt wielu szczegółów nowego projektu. Twierdzi jedynie, że nowe oznakowanie dotyczyć ma komunikacji na terenie całej aglomeracji. Więcej dowiemy się pod koniec stycznia, kiedy projekt zostanie oficjalnie zaprezentowany.

Nowe oznakowanie ma pomóc pasażerom, którzy rzadko korzystają z kolei oraz turystom. Na większości peronów nie ma czytelnych map, dotyczących poszczególnych tras pociągów. ZTM chce, aby schematy podróży były bardziej czytelne dla ludzi korzystających ze wspólnego biletu.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.