Nowe linie autobusowe

Region

Od 14 kwietnia na terenie Gminy Żabia Wola kursować będą dwie linie autobusowe.

Autobusy na dwóch trasach obsługiwane będą przez firmę „Przewóz osób Jerzy Wiśniewski”. Obecnie przewoźnik czeka na wydanie stosownej koncesji przez Urząd Marszałkowski.

Trasa przejazdu jak i częstotliwość zostały ustalone tak, by mieszkańcy gminy Żabia Wola jak i kilku sąsiednich gmin mogli w dogodny sposób dotrzeć do stolicy. W autobusach przewoźnika honorowane będą zniżki 37% dla emerytów i rencistów oraz 49% dla uczniów i studentów. Dodatkowo będzie istniała również możliwość zakupu biletu miesięcznego u kierowcy autobusu. Ceny biletów będą zbliżone do cen obowiązujących u innego przewoźnika, jakim jest PKS.

Tadeusz Pałka z firmy przewozowej informuje, że początkowo na dwóch trasach w roli autobusów pojawią się specjalnie dostosowane samochody marki Mercedes Sprinter. Auta te będą w stanie pomieścić 27 osób (20 miejsc siedzących, 7 stojących). Jeśli linie będą cieszyły się dużym powodzeniem możliwe będzie wprowadzenie na trasy większych pojazdów. Wszystkie autobusy będą wyglądały jednakowo oraz będą posiadały stosowne oznaczenia dotyczące tras.

Poniżej do pobrania rozkłady jazdy:

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Grill gazowy