Nowe boisko w Milanówku już otwarte

Region

Niespełna półtora miesiąca zajęło robotnikom wybudowanie nowoczesnego boiska przy ul. Turczynek w Milanówku.

Nowe pełnowymiarowe boisko ze sztuczną murawą zostało uroczyście oddane do użytku w poniedziałek, 7 grudnia. Inwestycja powstała z myślą o miejscowych sportowcach i młodzieży szkolnej.

Podczas uroczystości młodzi zawodnicy z Klubu Sportowego „Milan” zaprezentowali widzom swoje możliwości i predyspozycje sportowe. Dodatkową atrakcją był mecz rozegrany między zawodnikami z KS ”Milan” a drużyną Stowarzyszenia Byłych Piłkarzy. Sędzią głównym tego spotkania był Dariusz Dziekanowski. W meczu triumf święcili goście, którzy zwyciężyli przewagą jednego gola. Gościem honorowym uroczystości był podsekretarz stanu Tomasz Półgrabski z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Koszt całej inwestycji wyniósł prawie 1 941 556, 80 złotych. Ministerstwo Sportu i Turystyki pokryło 50 proc. tej kwoty, pozostałą cześć wyłożyło Miasto. Burmistrz Milanówka, Jerzy Wysocki w swoim przemówieniu podkreślał, że boisko zostało zbudowane z myślą o dzieciach, młodzieży i sportowcach. Taki obiekt był w Milanówku bardzo potrzebny, ponieważ 8 miejscowych drużyn nie miało gdzie trenować.

W najbliższym czasie do użytku ma zostać oddane drugie boisko, które budowane jest w ramach akcji „Orlik 2012”.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.