Nowe zasady przejazdu obywateli Ukrainy w KM i WKD

Region

Obywatele Ukrainy do tej pory mogli bezpłatnie podróżować pociągami KM i WKD. Od 1 lipca przewoźnicy zmieniają zasady i nakładają na nich obowiązek opłaty za przejazd.

Od wybuchu wojny w Ukrainie, obywatele tego kraju byli zwolnieni z opłat za przejazdy w KM i WKD. Darmowa podróż mogła się odbyć na podstawie ukraińskiego paszportu, który potwierdza przekroczenie granicy Polski lub innego państwa Unii Europejskiej po 24 lutego. Nieodpłatny przejazd mógł być zrealizowany także na podstawie dokumentu ze zdjęciem potwierdzającym tożsamość wraz z „Powiadomieniem o nadaniu numeru PESEL”.

Koleje Mazowieckie zapewniły im nieodpłatne przejazdy wszystkimi swoimi pociągami i autobusami uruchamianymi na odcinku stacja Modlin – Lotnisko Modlin. Darmowe przejazdy nie obowiązywały jedynie w pociągach „Słoneczny” i „Słoneczny bis”. W WKD obywatele Ukrainy mogli liczyć również na darmowe przejazdy na tych samych zasadach.

Jednak od 1 lipca obaj przewoźnicy nakładają na obywateli Ukrainy obowiązek opłaty za przejazd. Przejazdy będą odbywać się na zasadach ogólnych, czyli zgodnie z taryfą przewozową zarówno Kolei Mazowieckich, jak i Warszawskiej Kolei Dojazdowej. Za brak ważnego biletu zostanie wystawione wezwanie do zapłaty.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 6

6 odpowiedzi na “Nowe zasady przejazdu obywateli Ukrainy w KM i WKD”

 1. Grabarz pisze:

  Służbę to możesz sobie wynająć. Służbę pełnią żołnierze i funkcjonariusze. Za usługę się płaci, chyba że wolisz jeździć do lekarza za granicę.

 2. Polka pisze:

  Może by tak ograniczyć służbę zdrowia bo Polacy niestety muszą za lekarza płacić a im się należy

 3. WWK pisze:

  nareszcie ! -dosc darmozjadow

 4. Gosc pisze:

  Już widzę jak będą ściągane od nich pieniadze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły