Nowe „TBS-y” przy ul. 3 Maja?

Pruszków

Towarzystwo Budownictwa Społecznego „Zieleń Miejska” w Pruszkowie ogłosiło drugi już przetarg na przygotowanie dokumentacji projektowej na budowę budynków mieszkalnych, które mają powstać przy ul. 3 Maja 52. Czy tym razem uda się wybrać wykonawcę?

Przypomnijmy. W listopadzie TBS ogłosiło przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej na budowę nowego budynku wielorodzinnego w Pruszkowie. Chętnych nie brakowało, bo do przetargu zgłosiło się aż pięć firm. Kłopot w tym, że najniższa oferta, opiewająca na kwotę prawie 246 tys. zł . była zbyt wysoka. Przetarg został więc unieważniony.

Teraz TBS robi „drugie podejście” przetarg na przygotowanie dokumentacji projektowej ogłosiło ponownie.

Dokumentacja projektowa zostanie dopiero przygotowana, jednak już dziś znamy wstępne założenia. Nowe budynki mają powstać przy ul. 3 Maja 52. Działki do zabudowania znajdują się w pobliżu ul. Ludowej i Bocianiej. We wszystkich budynkach (ich liczba nie jest znana) ma się znaleźć łącznie 80 lokali o powierzchni od 25 do 80 mkw. Budynki maksymalnie mogą mieć trzy kondygnacje. Dodatkowo ma się tam zleźć miejsce na stworzenie jednego lokalu usługowego. Projekt ma obejmować również zagospodarowanie terenu wokół budynków wraz z miejscami postojowymi i aranżacją zieleni.

Zainteresowane firmy swoje oferty mogą składać do 5 stycznia.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.