Nowe pojemniki na elektroodpady w Grodzisku

Grodzisk Maz.

W Grodzisku na Mazowszu, pojawiły się kontenery na zużyty sprzęt elektroniczny, elektryczny oraz inne odpady wartościowe. Pojemniki są przeznaczone do zbiórki drobnej elektroniki o maksymalnym rozmiarze do 50 cm, czyli starych telefonów, monitorów, laptopów, konsoli, żelazek, mikserów, tosterów itp. W pierwszej fazie projektu na terenie miasta w strategicznych punktach będzie rozlokowanych 10 kontenerów. Montaż ma się zakończyć jeszcze w lipcu br.

W ramach umowy z władzami samorządowymi Grodziska Mazowieckiego zamontowane są już pierwsze pojemniki – na parkingu przy Stawach Walczewskiego oraz na parkingu przy Cmentarzu Komunalnym w Szczęsnym, kilka kilometrów od centrum Grodziska. Lokalizacja kontenerów nie została wybrana przypadkowo. Musi ona uwzględniać kilka czynników. Pojemniki powinny być łatwo dostępne dla mieszkańców chcących pozostawić odpady. Dojazd do nich nie może być w żaden sposób ograniczony, tak by dało się je swobodnie opróżniać i serwisować. Nie mogą utrudniać poruszania się pieszym, rowerzystom i kierowcom. – Chcemy wspomóc mieszkańców Grodziska Mazowieckiego i ułatwić im utylizację zużytego sprzętu elektro. Dzięki umieszczeniu pojemników na terenie Grodziska Mazowieckiego będzie im łatwiej i wygodniej pozbyć się niepotrzebnych urządzeń – podsumowuje Sebastian Królik, Prezes Terra Recycling Sp. z o.o. – Przygotowując grafikę na nasze kontenery zależało nam, aby oprócz funkcjonalności miała też atrakcyjny wygląd, aby zaciekawić mieszkańców Mazowsza tematem odpowiedzialnego recyklingu elektroodpadów – dodaje Sebastian Królik.

Nowoczesne i przykuwające wzrok ciekawą kolorystyką pojemniki  są wyposażone w klapę samo-domykającą, która umożliwia wygodne i bezpieczne korzystanie. Pojemniki są przystosowane do przechowywania w nich elektroodpadów. Bezpieczny dla środowiska jest również sposób ich odbioru. Każdy ze sprzętów oddanych do pojemnika zostanie bezpiecznie zdemontowany i przekazany do odzysku, a następnie poddany recyklingowi.

Zbieranie i przetwarzanie elektrośmieci to jeden z filarów działalności Grupy Elemental Holding, która w Grodzisku montuje pojemniki. Recykling WEEE i płytek drukowanych PCB przebiega w spółkach prowadzących zakłady przetwarzania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego nie tylko w Polsce, ale także w Estonii, na Litwie i w Turcji. Odpady zużytego sprzętu i jego elementów dostarczane są do zakładów własnym transportem spółek z punktów zbierania prowadzonych przez sieci sklepów, producentów, serwisantów, bezpośrednio od osób fizycznych w ramach współpracy z organizacjami odzysku oraz gminami, a także zewnętrznie z lokalnych punktów zbiórki. Przyjmowany sprzęt jest ważony i rozdzielany wg kodów odpadu i rodzaju.

Lokalizacja pojemników Elemental Holding na elektrośmieci w Grodzisku Mazowieckim:
1. Parking przy ulicy Bartniaka – naprzeciwko restauracji PIKNIK
2. Parking przy Stawach Walczewskiego (już zamontowany)
3. Parking przy Hali Sportowej
4. Parking przy Cmentarzu Komunalnym w Szczęsnym (już zamontowany)
5. Czarny Las- teren świetlicy
6. Książenice przy szkole
7. Parking przy WKD Radońska
8. Teren przy Szkole Podstawowej nr 4
9. Teren przy Hali Westfalla
10. Parking przy Centrum Kultury

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 3

3 odpowiedzi na “Nowe pojemniki na elektroodpady w Grodzisku”

  1. mamtowdupie pisze:

    Jak segregacja to tylko rasowa wszystko wywalam do jednego kubła i jednego śmietnika

  2. Zapytanie pisze:

    Pruszkowianie, wreszcie będziecie mogli gdzieś wyrzucić elektroodpady. Po sąsiedzku, w Grodzisku. Bo u nas są wprawdzie dwa pojemniczki: jeden pod Urzędem Miejskim na Kraszewskiego, drugi – w parku Kościuszki, ale spróbujcie tam wrzucić np. większy kartridż od drukarki czy tablet, a o laptopie to już nawet nie wspomnę….. Czy Pruszków zawsze musi być 20 km za Grodziskiem???

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły