Nowe pociągi obsłużą linię Pruszków-Otwock

Pruszków

Od poniedziałku 8 sierpnia na linii S1 Pruszków – Otwock pojawią się dwa nowe składy Szybkiej Kolei Miejskiej. Pociągi Impuls 2 wyprodukowała firma Newag.

Nowe pięcioczłonowe składy Impuls 2 w Warszawie pojawiły się już w maju. Jednak przed wyjazdem na trasę musiały przejść szereg testów. Składy Szybkiej Kolei Miejskiej wszystkie procedury mają już za sobą i w poniedziałek 8 sierpnia wyjadą na trasę.

Pięcioczłonowe Impulsy 2 będą obsługiwać linię S1 kursującą na trasie Pruszków – Otwock. Składy w dni robocze będą kursować w zestawieniu – jako 10-członowy skład. Natomiast na weekendy i święta będą kursować rozdzielone – 2 składy po 5 członów.

W stolicy jest osiem pięcioczłonowych Impusów 2. Jest szansa, że do dwóch, które w poniedziałek wyjadą na trasę jeszcze w sierpniu dołączą kolejne.

Przypomnijmy. Newag ma dostarczyć do SKM 21 pojazdów: 6 czteroczłonowych i 15 pięcioczłonowych. Te pierwsze już obsługują trasy w stolicy. Impulsy 2 są wyposażone w Wi-Fi, ładowarki USB, miejsca na rowery, wózek i duży bagaż. Składy są wyposażone w nowoczesny system informacji, automaty biletowe i defibrylatory AED.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “Nowe pociągi obsłużą linię Pruszków-Otwock”

  1. Dr. Huckenbush. pisze:

    Czekamy na nowe pociągi KM. Mogą być Flirty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły