Nowe parki kieszonkowe w Grodzisku Mazowieckim

Grodzisk Maz.

W Grodzisku Mazowieckim powstaną nowe tereny zielone, a dokładniej parki kieszonkowe. W ramach projektu „Inwestycje w zakresie zielono-niebieskiej infrastruktury” zaplanowano m.in. eko ogródki przy szkołach i przedszkolach.

Parki kieszonkowe cieszą się coraz większym powodzeniem w naszym regionie. I nie ma się co dziwić bowiem każdy skrawek zieleni jest niezwykle cenny. Parki kieszonkowe ro niewielkie zieleńce, które pozwalają na chwilę wytchnienia wśród roślin. W najbliższym czasie Grodzisk Mazowiecki wzbogaci się o dwa takie mikro parki i to blisko siebie.

Kwitnący park kieszonkowy powstanie przy ul. Orzeszkowej . Dodatkowo znajdzie się w nim czytelnia plenerowa tzw. summer books. Kolejny park również powstanie przy ul. Orzeszkowej w rejonie skrzyżowania z ul. 3 Maja.

To jednak nie koniec „zielonych” inwestycji w Grodzisku. W ramach projektu „Inwestycje w zakresie zielono- niebieskiej infrastruktury w Grodzisku Mazowieckim” zaplanowano stworzenie eko ogródków przy budynkach szkół i przedszkoli. Dodatkowo w budynkach urzędu miejskiego zostaną zamontowane do segregacji odpadów.

Sama zieleń to jednak nie wszystko. Projekt zakłada również działania edukacyjno-informacyjne w szkołach oraz organizację eko pikników.

Wszystkie działania w ramach projektu maja zostać zrealizowane do końca marca 2024 r.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “Nowe parki kieszonkowe w Grodzisku Mazowieckim”

  1. Grodziszczanin pisze:

    Przydałby się park na przedłużeniu ulicy Prostej , tam gdzie Kijowska przechodzi w Łagodną. Teren już jest drzewa też , trzeba by było je trochę prześwietlić , zrobić alejki postawić ławki i park gotowy. W okolicy mieszka dużo ludzi z dziećmi. Zawsze to lepiej wejść do parku niż spacerować po ulicy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły