Nowe oblicze ul. Kościuszki

Pruszków

W centrum Pruszkowa zachodzą dynamiczne zmiany. Z jednej strony ruszyły prace przy budowie łącznika w ciągu ul. Sienkiewicza, z drugiej – niebawem ul. Kościuszki zmieni swój wygląd. Właśnie w tej sprawie ogłoszono przetarg.

Docelowo przebudowę przejdzie cała ul. Kościuszki, jednak zadanie to zostanie podzielone na kilka etapów. Pierwszy z nich będzie obejmował prace na 130-metrowym odcinku między ul. B. Prusa a ul. Wojska Polskiego. Co wejdzie w ich zakres?

Ulica i chodniki otrzymają nową, kamienną nawierzchnię. Wybudowane zostanie nowe odwodnienie, kanalizacja sanitarna i sieć wodociągowa. Pojawi się nowe oświetlenie, znaki pionowe i poziome, mała architektura, a także nasadzenia i system nawadniający. W tym etapie modernizacji ul. Kościuszki przebudowę czeka także monitoring miejski, jak również sygnalizacja świetlna. Napowietrzna linia energetyczna zostanie wymieniona na kablową.

Wykonawca, poza głównymi punktami zadania, będzie musiał także ustalić zmiany w obsłudze linii autobusowych z przewoźnikiem (PKS Grodzisk Mazowiecki) i organizatorem (Miasto Pruszków). Wszystkie prace będą musiały się toczyć także w porozumieniu z zakładem energetycznym oraz PGiNG (przeprowadzenie prac związanych z siecią ciepłowniczą).

Na oferty Urząd Miasta Pruszkowa czeka do 19 lipca. Na realizację tej inwestycji wykonawca będzie miał 4 miesiące od dnia podpisania umowy.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 24

24 odpowiedzi na “Nowe oblicze ul. Kościuszki”

 1. Anonim pisze:

  Po przebudowaniu zobowiązać właściciela Maragi z Kościuszki 7 aby zrobił wyjście dla swoich gości na tyle obiektu a nie zakłócać spokój nocny sąsiadów przez pijanych gości Maragi

 2. totalne zabrukowanie pisze:

  projekty sponsoruje producent kostki brukowej

 3. TheBil pisze:

  O mój Boże! A mnie się nie podoba ten człowiek na ławeczce. Tylko nie ten z telefonem przy dziewczynie, ten to akurat rozmawia z bratem, którego zapraszają na parapetówkę. Ja czepiam się tego dalej w głębi siedzącego na ławeczce. Jakiś On taki dziwny, jak nic wandal albo złodziej.

 4. Anonim pisze:

  Miasto nie jest tylko dla kierowców i gdzie parkować np. gdzie chodzić po chodniku a nie przepychać się między samochodami

 5. Zniesmaczona pisze:

  I oczywiście wszystko wyłożą wszechobecną, ochydną kostką brukową, do tego dorzucą parę bloków mieszkalnych z Żabkami i będzie dalej super ochydna sypialnia, a nie miasto przyjazne dla mieszkańców. Brawo !

 6. Ten obcy pisze:

  Więcej bloczków, więcej betonowy, mniej miejsc do zaparkowania, Pruszków gorom

 7. Pruszkowiak pisze:

  A co ze starą,dziurawą jezdnią ul.Moniuszki?

 8. Better Pruszków pisze:

  W celu modernizacji, miło było aby urzędnicy kierowali się małymi krajami jak Holandia i być może czerpali z ich doświadczenia.

 9. Wpr pisze:

  OPROTESTOWAĆ!!!

 10. Ekstra pisze:

  No i super

 11. robot pisze:

  Uzdrowisko Pruszków. Spacerkiem wszędzie bo benzyna droga i miejsc do parkowania nie uświadczysz. W końcu nie jest Pruszków taki rozległy.

 12. ala pisze:

  Jak skończą drugi etap Kościuszki to rozpoczną rozbiórkę SDH i budowy na pustych działkach.

 13. ala pisze:

  Na odcinku 130 m. pozostają 4 puste działki. Pewnie po zakończeniu remontu Kościuszki ruszą tam budowy.

 14. Drzewka pisze:

  Z projektu wynika, że wytną ok 20 drzew, także jak ktoś tam chce działać z tym to polecam zacząć – co prawda w drugim etapie, ale taki jest plan.

 15. stanisław pisze:

  Nareszcie przy parku Sokoła i sklepie społem parkujący kierowcy nie zostawiają miejsca dla pieszych mimo oznakowania na chodniku . Może po remoncie zrobią z tym porządek

 16. romadur pisze:

  Po przebudowie na całej ul. Kościuszki będzie mniej miejsc parkingowych niż obecnie jest przy parku Sokoła (tylko od strony Kościuszki).

 17. Olla pisze:

  Zabetonowane, pękające w szwach miasto, moze trzeba gdzieś tam jeszcze blok wcisnąć…Poza blokami i wycinką pięknych drzew nikt w tym mieście nie myśli o zagospodarowaniu terenu ani o konsekwencjach wciskania na każdym skrawku ziemi betonowych blokowisk. Może warto skończyć z tym i zadbać o zaprzestanie przeludniania miasta.

 18. Lolek pisze:

  A czy ta zmiana także będzie obejmowała likwidację miejsc parkingowych w bezpośrednim sąsiedztwie przejść dla pieszych. co także zwiększy bezpieczeństwo osób poruszających się pieszo

 19. Zwrotniczy pisze:

  Eeeee słabo to wygląda. Za dużo drzew…

 20. Szupli pisze:

  Rozumiecie ludzie? Macie kilka dni na przygotowanie oferty co jak wiadomo jest niewykonalne. Natomiast wygra ten co już przygotował ofertę przed jej publikacją.

  • Tylko pytam pisze:

   No i co z tego? Wieszczysz przekręt, tylko pytam co z tego?
   Jeśli poprawi to wygląd ulicy, jestem za.
   Teraz jedzie się po Kościuszki jak po kocich łbach.
   Tak ma zostać Shelocku?????

   • Józwa z Biłgoraja pisze:

    Ale dzban.
    Po pierwsze, durniu, przekręt przynosi korzyść tylko przekręcającemu i nikomu innemu (przestań oglądać tv i włącz swój mózg)
    Po drugie, jak jest ładne na obrazku to musi być dobre dla wszystkich (przestań oglądać tv i włącz swój mózg)
    Po trzecie Sherlocku, a nie Shelocku (przestań oglądać tv i włącz swój mózg)
    Nie pozdrawiam

    • Euro-Sojusz pisze:

     Czytając niektóre komentarze i biorąc pod uwagę ilość debili mieszkających w miastach, nie dziwie się że tak ponuro w rzeczywistości to wszystko wygląda.

     Jezdnia dziurawa więc leją nowy asfalt po czym stawiają pagórki i to takie jak na stalowej, jak to poprawia sprawność i dynamikę jazdy.. Tylko mądry mieszczuch to wie.. Gdyby iść w ślady eko-niedorozwojów i porozwieszać tablice z ilością „smogu” to w wyniku takich operacji przy dużej zabudowie będzie powietrze bez cyrkulacji do wykitowania. Alerty RCB będą wysyłane co 20 minut z aktualizacją o zagrożeniu dla zdrowia. Panie premierze, jak żyć?

     Mało tego zaraz wyjdzie jakiś tatuś z mamusią który zamiast zając się dzieckiem będzie patrzył w smartfon i lączył się przez satelitę z amerykańskimi korporacjami, który będzie krzyczał że samochody mu dzieci rozjadą bo nie umie ich upilnować a człowiek z miasta musi wszystko dostać , sam od siebie nie jest w stanie nic zaoferować.

     Małpi Gaj.

     W końcu więzień Azkabanu musi się godzić na wszystko w zagrodzie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły