Nowe mury „Kościucha”

Pruszków

Początek roku szkolnego już niebawem. Uczniowie pruszkowskiego „Kościucha” będą mogli skorzystać już z nowej części szkoły.

Budowa nowego budynku Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki w Pruszkowie to jedna z największych inwestycji, które toczą się na terenie powiatu pruszkowskiego. 4 września uczniowie przekroczą próg nowej części gmachu i rozpoczną naukę już w nowych murach szkoły.

Radna powiatu pruszkowskiego Katarzyna Klimaszewska relacjonuje Komisję Oświaty i Sportu, która odbyła się w trybie wyjazdowym i dotyczyła wizji lokalnej nowej siedziby liceum – Dla tej jednostki organem prowadzącym jest Powiat Pruszkowski. Trwająca kilka lat modernizacja tej szkoły właśnie dobiega końca. Od 4 września nowy obiekt zostanie przekazany uczniom i kadrze pedagogicznej. Łącznie nowy rok szkolny w liceum Kościuszki rozpocznie 20 oddziałów, w tym 6 klas pierwszych – dodaje Klimaszewska.

Prace na terenie szkoły nie ustają jednak. 2 sierpnia główny budynek przeszedł do historii i tym samym zapoczątkowany został II etap prac. Na jego miejscu powstanie kolejny budynek szkoły. Zostanie on oddany do użytku w połowie 2024 roku.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.